Konsekwencje jazdy na karcie zamiast na AM

Witam. Czy orientuje się ktoś jakie będą konsekwencje jak np złapie mnie policja a ja zamiast prawa jazdy AM pokaże im karte motorowerową?
Bo nie wiem czy jest w ogóle sens wymieniać. 100zł na chodniku nie leży

Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

Leszek napisał:

Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

Moze Pan dac stronke czy cos gdzie cos takiego pisze? Chory kraj ..

Zweryfikowałem to, jednak nie będzie obowiązku natychmiastowej wymiany. Karta zachowuje ważność do 18 roku życia.

Leszek napisał:

Zweryfikowałem to, jednak nie będzie obowiązku natychmiastowej wymiany. Karta zachowuje ważność do 18 roku życia.

Nie którzy jeżdżą skuterami które są warte 500zł..

Panie Leszku mam pytanie. Do kiedy mamy czas na wymianę karty? Tzn. czy na przykład gdyby ktoś spowodował wypadek 21 stycznia, to karta motorowerowa się już w ogóle nie liczy? Czy może będzie tak, że dają jakiś okres na wymiany, w którym karta moto zachowa jeszcze swoją ważność?

Pozdrawiam

sebek napisał:

Panie Leszku mam pytanie. Do kiedy mamy czas na wymianę karty? Tzn. czy na przykład gdyby ktoś spowodował wypadek 21 stycznia, to karta motorowerowa się już w ogóle nie liczy? Czy może będzie tak, że dają jakiś okres na wymiany, w którym karta moto zachowa jeszcze swoją ważność?
Pozdrawiam

Tak, karta zachowuje ważność do momentu ukończenia przez Ciebie 18 roku życia. Przed tym okresem należy wymienić ją na AM. Inaczej uprawnienia przepadają.

Aha. Czyli nie musze wymieniać na AM do 18 roku życia? I czyli jak nie wymienie na AM przed 18 to nie będe mógł jeździć moim piździkiem :P?

Monek, a czego nie rozumiesz z wypowiedzi Leszka? Wcześniej pełnoletność i otrzymanie dowodu przedłużało uprawnienia z karty motorowerowej, a teraz by zachować te uprawnienia trzeba kartę wymienić na prawo jazdy AM. Składa się to w logiczną całość.

To wychodzi na to że będziemy zbierać punkty karne:)

W takim razie bez sensu jest wydawać kase na prawo jazdy, jak równie dobrze do 18 można jeździć na karte.

serafinq napisał:

To wychodzi na to że będziemy zbierać punkty karne:)

Chory kraj tak samo jak działanie policji w Sanoku ;-)

Nie wiem czy będą punkty na AM, ale chory kraj? Dlatego, że dzieciaki nie będą bezkarne na drodze? To raczej w końcu normalna sytuacja!

lucek71 napisał:

Nie wiem czy będą punkty na AM, ale chory kraj? Dlatego, że dzieciaki nie będą bezkarne na drodze? To raczej w końcu normalna sytuacja!

chora jest cena zdania AM.

Cena jest wynikiem wysokich wymagań, czyli ilości godzin teorii i praktyki. Przy zdawaniu w szkole z tego co tutaj młodzi piszą to był pryszcz, teraz tak łatwo nie będzie. Ciekawe jak to wygląda na zachodzie z tymi uprawnieniami na 50tki.