Konsekwencje jazdy na karcie zamiast na AM

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    monek100
    Użytkownik

Witam. Czy orientuje się ktoś jakie będą konsekwencje jak np złapie mnie policja a ja zamiast prawa jazdy AM pokaże im karte motorowerową?
    Bo nie wiem czy jest w ogóle sens wymieniać. 100zł na chodniku nie leży

Leszek Śledziński
    Keymaster

Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

DooOminO
    Użytkownik

Leszek napisał:

Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

Moze Pan dac stronke czy cos gdzie cos takiego pisze? Chory kraj ..

Leszek Śledziński
    Keymaster

Zweryfikowałem to, jednak nie będzie obowiązku natychmiastowej wymiany. Karta zachowuje ważność do 18 roku życia.

DooOminO
    Użytkownik

Leszek napisał:

Zweryfikowałem to, jednak nie będzie obowiązku natychmiastowej wymiany. Karta zachowuje ważność do 18 roku życia.

Nie którzy jeżdżą skuterami które są warte 500zł..

sebek
    Użytkownik

Panie Leszku mam pytanie. Do kiedy mamy czas na wymianę karty? Tzn. czy na przykład gdyby ktoś spowodował wypadek 21 stycznia, to karta motorowerowa się już w ogóle nie liczy? Czy może będzie tak, że dają jakiś okres na wymiany, w którym karta moto zachowa jeszcze swoją ważność?

Pozdrawiam

Leszek Śledziński
    Keymaster

sebek napisał:

Panie Leszku mam pytanie. Do kiedy mamy czas na wymianę karty? Tzn. czy na przykład gdyby ktoś spowodował wypadek 21 stycznia, to karta motorowerowa się już w ogóle nie liczy? Czy może będzie tak, że dają jakiś okres na wymiany, w którym karta moto zachowa jeszcze swoją ważność?
    Pozdrawiam

Tak, karta zachowuje ważność do momentu ukończenia przez Ciebie 18 roku życia. Przed tym okresem należy wymienić ją na AM. Inaczej uprawnienia przepadają.

monek100
    Użytkownik

Aha. Czyli nie musze wymieniać na AM do 18 roku życia? I czyli jak nie wymienie na AM przed 18 to nie będe mógł jeździć moim piździkiem :P?

Anonim
    Nieaktywny

Monek, a czego nie rozumiesz z wypowiedzi Leszka? Wcześniej pełnoletność i otrzymanie dowodu przedłużało uprawnienia z karty motorowerowej, a teraz by zachować te uprawnienia trzeba kartę wymienić na prawo jazdy AM. Składa się to w logiczną całość.

Anonim
    Nieaktywny

To wychodzi na to że będziemy zbierać punkty karne:)

monek100
    Użytkownik

W takim razie bez sensu jest wydawać kase na prawo jazdy, jak równie dobrze do 18 można jeździć na karte.

DooOminO
    Użytkownik

serafinq napisał:

To wychodzi na to że będziemy zbierać punkty karne:)

Chory kraj tak samo jak działanie policji w Sanoku 😉

Anonim
    Nieaktywny

Nie wiem czy będą punkty na AM, ale chory kraj? Dlatego, że dzieciaki nie będą bezkarne na drodze? To raczej w końcu normalna sytuacja!

DooOminO
    Użytkownik

lucek71 napisał:

Nie wiem czy będą punkty na AM, ale chory kraj? Dlatego, że dzieciaki nie będą bezkarne na drodze? To raczej w końcu normalna sytuacja!

chora jest cena zdania AM.

Anonim
    Nieaktywny

Cena jest wynikiem wysokich wymagań, czyli ilości godzin teorii i praktyki. Przy zdawaniu w szkole z tego co tutaj młodzi piszą to był pryszcz, teraz tak łatwo nie będzie. Ciekawe jak to wygląda na zachodzie z tymi uprawnieniami na 50tki.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button