konsekwencje jazdy bez oc

siema
właśnie znalazłem w necie artykuł w którym oto co wyczytałem :
"prawie 500 tysięcy złotych zapłaci nieletni, pijany motocyklista poruszający się niezarejestrowanym motocyklem - bez OC - uderzył w rowerzystkę, która zginęła na miejscu. Kobieta osierociła kilkoro dzieci. Wypłata obejmuje przede wszystkim zadośćuczynienia dla członków rodziny"
no to ładnie, lepiej miec jednak wszystkie papiery od ubezpieczenia rejestracji do prawa jazdy :)

link do art -
http://ipolisa.pl/Polscy-kierowcy-jezdza-bez-OC,artykul,690

Ło ja jego, wszystkie przypadki w jednym :D
Pijany
Bez OC
Niezarejestrowany motocykl

Trza mieć coś z banią żeby tak jeździć :D

"no to ładnie, lepiej miec jednak wszystkie
papiery od ubezpieczenia rejestracji do
prawa jazdy :)"

lub troche oleju w glowie

no oleju też , gówniarz zabił kobietę a teraz będzie splacał jej dzieci do końca życia pewnie

Mają teraz wprowadzać kary za spóźnienie z wpłatą za OC na podstawie danych z ubezpieczalni, czyli nawet bez kontroli policji na drodze można będzie dostać karę.

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,12930161,Rosnie_kara_za_brak_OC__3_2_tys__zl_bez_kontroli_policji.html

brak tylko dopisu w tym artykule ze nawet gdyby mial wszystkie potrzebne oplaty jak i prawo jazdy TO PO SPOWODOWANIU WYPADKU PO PIJANEMU TAK SAMO BY PLACIL NA NIC TU OPLATY
Jezdzac po pijaku traci sie wszystkie udogodnienia w razie wypaku zwiacane z ac oc itp

CEFA napisał:

Jezdzac po pijaku traci sie wszystkie udogodnienia w razie wypaku zwiacane z ac oc itp

to zależy od ubezpieczalni, trzeba się wczytać w regulaminy.
Ale nie powinno tak być, pijany/naćpany > płaci 100%

zadna ubezpiczalnia powtarzam zadna nie wyplaci za sprawce po pijaku

Przerażające, że ludzie nie zdają sobie sprawy ze znaczenia ubezpieczenia OC. Mam takiego znajomego, który jeździ bez, traktując to jako daninę na państwo. Sępiąc te kilka stów rocznie można sobie mocno skomplikować życie.

dokladnie i dziwi mnie ze ktos pisal o tym ze za motorower nie gania ubezpieczalnia o kolejna skladke bez kary za wplate nieterminowa
albo wyssane z palca albo jakies dziwne
majac oc za auto nie wplacajac terminowo ubezpieczyciel nalicza zawsze kary pieniezne wiec dziwne to co pisal ktos o oc za motorower za brak
oc podczas kontroli mamy holowanie i kare ustawowa 3.5 tys(auto)
wiec nie powinno dziwic nikogo ze takie kary spotkaja kierujacych motorowerami skuterami o poj 50

barteklodz-
"Ale nie powinno tak być, pijany/naćpany > płaci 100% "
A właśnie tak jest i tak być powinno !!! Jesteś nietrzeżwy wsiadasz do auta lub na moto - jesteś potencjalnym zabójcą.
CEFA- ma rację żadna ubezpieczalnia nie wypłaci ani grosza w takim wypadku.