Komputer pokładowy podłączony

Dzięki za pomoc

https://youtu.be/nJArZSk7b1Q

Część Funkcji

Prędkość
Dystans
Przebieg
RPM
Temp silnika
Temp zew
Napięcie akumulatora
Ilość paliwa w L
Dystans na paliwie w baku
Chwilowe spalanie
Srednie spalanie
Skład mieszanki paliwowo powietrznej
Koszt przejechanych kilometrów
Pomiar czasu przyspieszeń i chamkwań
Czasy przejazdów
Programowalne alarmy

wdrożenie UKP :slight_smile: kiedyś sie bawiłem tym.
ten afr to chyba nie bardzo - jeszcze 12.8 na wolnych to bym zrozumiał ale 7.xx to przegiecie bagiety.
druga sprawa to instalacja. takie rzeczy na jednosladzie powinny być zabudowane wodoszczelnie i pyłoszczelnie i najlepiej tak żeby od razu to wyglądało na takie że kłopotlie jest to ukrasc. ty masz wszystko na wierzchu - styki LCD…itd

Spokojnie :slight_smile: jeszcze nie zdążyłem zabudować bo z wierceniem w desce to nie żarty a i jeszcxe nie mam koncepcji do końca.
Co do AFR to jeszcze tego nie kalibrowałem bo kompletnie nie mam pojęcia o tych wartościach
i zostawiłem tak jak jest. Możesz coś powiedzieć o AFR co by mi pomogło skalibrować ten odczyt i lepiej zrozumieć AFR? To że to mieszanka paliwo powietrze to wiem.

a jaką masz sonde?

Tego nie wiem, i nie wiem jak to sprawdzić, ma 4 kable, dwa, zasilanie , takie jak w instalacji skutera, jeden chyba 7V, i ten co mam podłączony, napięcie skacze.

jak sonda ma 4 kable (2 na grzałke, 2 na sonde) to to jest “wąskopasmowa” sonda dwustanowa. Na tym AFR nie zrobisz - ona skacze tylko ze stany “ubogo” w “bogato” i wskaźnik afr podpięty do takiej sondy lata lewo prawo jak pokręcony…
Jest potrzebna sonda na 5 przewodów - ona mierzy troche inaczej. Potrzebny do niej jest kontroler a ty sie podpinasz w kontroler. Ona mierzy liniowo i w znacznie szerszym zakresie

Zmieniłem ustawienia na sondę lambda i wyświetlanie na oscyloskopie, czy ten odczyt powinien tak wyglądać? Chwilę trzeba poczekać aż zaskoczy, jak dodam gazu to kreska jest prosta, jak by mieszanka była albo za bogata albo za uboga, hmm…

https://youtu.be/NBXtWoqX894

ta pierwsza część wykresu to czas nagrzewania sondy i jest olewana. Potem jest już sinosoida (prawidłowo). Tak jak pisałem to sonda dwustanowa cyrkonowa (napięciowa bo jeszcze są tytanowe - rezystancyjne) i pokazuje albo za dużo albo za mało i stąd wykres góra-dół.