Komputer pokładowy podłączony

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Komputer pokładowy podłączony

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Dzięki za pomoc

Część Funkcji

Prędkość
    Dystans
    Przebieg
    RPM
    Temp silnika
    Temp zew
    Napięcie akumulatora
    Ilość paliwa w L
    Dystans na paliwie w baku
    Chwilowe spalanie
    Srednie spalanie
    Skład mieszanki paliwowo powietrznej
    Koszt przejechanych kilometrów
    Pomiar czasu przyspieszeń i chamkwań
    Czasy przejazdów
    Programowalne alarmy

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat temu przezZdjęcie profilowe ixion ixion.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat temu przezZdjęcie profilowe ixion ixion.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wdrożenie UKP 🙂 kiedyś sie bawiłem tym.
    ten afr to chyba nie bardzo – jeszcze 12.8 na wolnych to bym zrozumiał ale 7.xx to przegiecie bagiety.
    druga sprawa to instalacja. takie rzeczy na jednosladzie powinny być zabudowane wodoszczelnie i pyłoszczelnie i najlepiej tak żeby od razu to wyglądało na takie że kłopotlie jest to ukrasc. ty masz wszystko na wierzchu – styki LCD..itd

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Spokojnie 🙂 jeszcze nie zdążyłem zabudować bo z wierceniem w desce to nie żarty a i jeszcxe nie mam koncepcji do końca.
    Co do AFR to jeszcze tego nie kalibrowałem bo kompletnie nie mam pojęcia o tych wartościach
    i zostawiłem tak jak jest. Możesz coś powiedzieć o AFR co by mi pomogło skalibrować ten odczyt i lepiej zrozumieć AFR? To że to mieszanka paliwo powietrze to wiem.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jaką masz sonde?

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Tego nie wiem, i nie wiem jak to sprawdzić, ma 4 kable, dwa, zasilanie , takie jak w instalacji skutera, jeden chyba 7V, i ten co mam podłączony, napięcie skacze.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak sonda ma 4 kable (2 na grzałke, 2 na sonde) to to jest „wąskopasmowa” sonda dwustanowa. Na tym AFR nie zrobisz – ona skacze tylko ze stany „ubogo” w „bogato” i wskaźnik afr podpięty do takiej sondy lata lewo prawo jak pokręcony..
    Jest potrzebna sonda na 5 przewodów – ona mierzy troche inaczej. Potrzebny do niej jest kontroler a ty sie podpinasz w kontroler. Ona mierzy liniowo i w znacznie szerszym zakresie

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Zmieniłem ustawienia na sondę lambda i wyświetlanie na oscyloskopie, czy ten odczyt powinien tak wyglądać? Chwilę trzeba poczekać aż zaskoczy, jak dodam gazu to kreska jest prosta, jak by mieszanka była albo za bogata albo za uboga, hmm..

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ta pierwsza część wykresu to czas nagrzewania sondy i jest olewana. Potem jest już sinosoida (prawidłowo). Tak jak pisałem to sonda dwustanowa cyrkonowa (napięciowa bo jeszcze są tytanowe – rezystancyjne) i pokazuje albo za dużo albo za mało i stąd wykres góra-dół.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie