Kompresja w nowym cylindrze

Siema, czy w dopiero co zalozonym cylindrze kompresja bedzie taka jak powinna czy dopiero po dotarciu?

dopiero po dotarciu bedzie własciwa ale to powinno być tak że po założeniu masz z 10 atm a po dotarciu 11.
A nie że masz teraz 6 a jak dotrzesz to bedzie 12.

Kurde to cos jest nie tak bo nowy cyl a mam 6. Chyba mam zepsuty ten manometr bo montowalem wszystko prawidlowo. I w poprzednim co wymienialem tez bylo 6.

Ale z drugiej strony to ciezko sie nie kopie. Jakbym sie mocno postaral to moze by z reki odpalil.

pewnie głowica dojechana

Ja na nowych cylindrach zawsze odczuwam większą moc niż po dotarciu. Na początku jest mega zryw a później już jest słabiej. Pierwsze 30-50 km jest power.

Glowica 112 zl. Jak to nie miernik to musze kupic.

już mogę wywnioskować, że zaworów nie docierałeś więc.

Jakich zaworow w 2t?

Wymienilem glowice i to samo 6 bar

Panowie co to moze byc?

cokolwiek co ma wpływ na kompresje - stan przylgni uszczelki, uszczelka pod głowicą, stan pierścieni, stan uszczelniaczy wały lub skopany manometr

Sprobuje dac ciensza uszczelke pod cylinder. Teraz mam 0.5mm. Dam 0.1 mm.

A moze to byc uszkodzony dozownik oleju? Chodzi o to ze jak dzisiaj odkrecalem to zauwazylem ze jeden uchwyt sie wylamal i moze byc jakas nieszczelnosc tego otworu w karterze silnika. Pompa jest napedzana walem.

Trafilem czy raczej to nie ma wplywu?

niema. jest poza szczelną częścią układu

https://zapodaj.net/3a7face41480d.jpg.html

Moim amatorskim okiem wydaje mi się tak jak na zdjęciu 2 tak jakby tłok nie wysuwał się do samego końca.

Są takie delikatne rysy co widać na zdjęciach na tłoku i na gładzi cylindra ale nie wiem czy az takie żeby to poprawiać.

Proszę o opinie ekspertów. Dodam że cylinder nówka, przejechałem z 5km. Pod glowicą jest oring a pod cylindrem uszczelka 0,5mm.

Kolega doradzil mi zeby zamontowac uszczelke miedziana pod cylinder 0.1mm. Czym wyciac otwor w miedzi ? Bo nie mam pomyslu:\

naprawdę myślisz, że 1-2mm ucinają ci 6 barów z kompresji? helouł

No to co jest nie tak? Bo juz nie mam pojecia. Kupie teraz nowy cyl i bedzie znowu 6 bar.