Kolizja brak prawa jazdy i odszkodowanie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #178760 Reply
    Przemysław Szymon Kmieciak
    Użytkownik
    • 9

Witam mam takie pytanie wczoraj jechalem glowna droga gosciu mi wyjechal i skuterem uderzylem w auto i skuterek zniszczylem wina byla oczywiscue goscia a ja bez prawa jazdy, Pytanie jest takie czy moge sie starac o odszkodowanie za uszkodzony skuter? I czy moge sie tez starac o odszkodowanie za stluczenia kregoslupa i barku? ktore utrudniaja mi poruszanie sie.

#178761 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

jeżeli miałeś uprawniania (kategorie lub wiek) żeby poruszać sie skuterem, skuter miał OC i ważne badania to możesz sie starać o odszkodowanie.
    Jeżeli nie powinno cie tam być to jeszcze obskoczysz mandat a ciebie obciążą kosztami (i np właściciela skutera za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej).
    Dokumentu nie trzeba mieć przy sobie ale trzeba go mieć. Jeżeli nie masz uprawnień.. to masz dużo problemów.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#178764 Reply
    Użytkownik
    • 9

wcale nie mam prawka tydz temu skonczylem 18 a wiec nie zalapalem sie na prawko na dowod…. niestety policja mi dala 500zl manadatu nic wiecej pogotowie mnie zabralo i po badaniach wrocilem na miejsce zdarzenia a gosciu dostal mandat za spowodowanie kolizji

#178766 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    #178780 Reply
    Użytkownik
    • 9

tak skuter byl w pelni oplacony

#178795 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ofiar nie było, mandat dostałeś. pokryjesz straty z własnej kieszeni i rozjedzie sie po kościach. odszkodowania możesz sobie wybić z głowy chyba że weźmiesz prawnika desperata co się podejmie walczyć w twoim imieniu ale zasadniczo jesteś na przegranej pozycji. Nie powinno cie tam być

#178799 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

A skuter na ciebie zarejestrowany czy na kogoś innego?Jak na kogoś innego to jeszcze on może w tyłek dostać że pojazd udostępnił osobie bez uprawnień.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Kolizja brak prawa jazdy i odszkodowanie
Twoje informacje:

Back to top button