koła 10 cali bezpieczenstwo

chce podrasowac mojego chinskego rometa.Mam obawy czy na kolach 10 cali mozna bedze osagac predkosc 80 km/h , chodzi mi o to czy bede mogł czyc sie bezpecznie,prosze o dokladne traktowane sprawy.

Czyli co, chcesz zmienić z większych na mniejsze????
Im mniejsze koła tym komfort i bezpieczeństwo mniejsze

Głupie pytanie. Motorower czyt. skutery przystosowane są do prędkości max. 45km/h i tak naprawdę to każde przekroczenie prędkości i wpadnięcie w dziurę może spowodować np. pęknięcie ramy itd. Ale to najgorszy scenariusz. Na takiej chińskiej konstrukcji to trochę strach jechać 80km/h ale możesz spróbować.

Nie jest bezpiecznie jak np. wpadniesz w dziurę przy takiej prędkości na takich kołach.

ja bym czegoś takiego nie robił.

ale jemu chodzi czy można z 10 na większe zamienić, też chcę tak zrobić. 10 calowe na 12 bo większy będzie a nie taki malutki tylko, że przyspieszenie się zmniejszy a przy tych słabych silniczkach to trochę zastanawia nad zmianą kół

człowieku a czy 65km/h ci nie wystarczy jak dla mnie to odpowiednia i w miarę bezpieczna prędkość przy 10 '

A przeróbka na koła 12'' wyjdzie około 500 zł

No i po co odkopujesz temat sprzed 8 miesięcy ? Zasada jest taka, że jak się nic nowego do tematu nie wnosi to się nie odkopuje tematu, który ma ponad 2 miesiące.