Kochani pomoże ktoś ciemniej blondynce ?

Kupiłam sobie choppera 50cm nie znając się wg na motor i całym sprzęcie jaki w nim jest . A głowie chodzi mi o to ,że wydaje mi się ,Że kupiłam to z dozwoloną skrzynia biegów ponieważ. Zaczynając od Neutralengo mogę wrzucać biegi od 1-4 wszystkie do gory albo na dol i jeszcze jak mam 4 i sie zamyśle i wrzucę bieg wskakuje mi na Neutralny i motorower zaczyna hamować silnikiem . Moim zdaniem nie powinno być tak . Może jest ktoś mądry kto mi powie czy może być tak czy raczej nie powinno tak być . Tak jak mówiłam ja się nie znam na motorach i bardzo proszę o pomoc. Z tego co wiem powinna być 1 w dół A reszta w górę ale Pan od którego kupiłam chyba wyczuł, że się nie znam i mówił ,ze można w dół wrzucać wszystkie albo do gory . Zazwyczaj wrzucam na dol A sciepuje w górę. I też wydaje mi się ,Że po 4 nie powinien mi wskakiwac Neutralny nigdzie nie umiem wyczytać na ten temat . Bardzo proszę o pomoc

tak mają skrzynie w chińczykach.
wszystkie biegi w doł i w kółko… po 4 jest luz, jedynka i II i III…

Hmm zastanawiające jak można wrzucać wszystkie biegi albo w dół albo do góry :open_mouth: Toż to technicznie nie możliwe…

w chinach spoko do zrobienia