Kmx 125 Co to jest KIPS ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Kmx 125 Co to jest KIPS ?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 8 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

tak jak w temacie, co to jest i KIPS i do czego słóży ???

[ Dodano: 30-10-2011, 20:28 ]
    Bo mam taki problem, jak jade te 7 tyś. i dodam gazu to moto błyskawicznie wchodzi na strasznie wysokie obroty, ale przy tym prawie nie ma różnicy w prędkości. Nie wiem co może już przy nim byc. Pomocy ?

Anonimowy

KIPS- zawór wydechowy, który otwiera się powyżej danych obrotów dając niezłego kopa na wysokich obrotach.

Są tu ludzie, którzy wiedzą więcej na ten temat, więc czekaj na ich odpowiedź 😉

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Anonimowy

a co myślisz o tym problemie co opisałem ?

Anonimowy

maatii7 napisał:

KIPS i do czego słóży ???

No więc co to jest napisał już Dywer … a do czego służy i jak działa ?
    No więc na niskich obrotach taki zawór wydechowy jest zamknięty przez co kanał wydechowy jest zmniejszony (ta dziura przez którą wylatują spaliny) – dzięki czemu moto na niskich obrotach ma większą moc, a nie ma muła.
    Po danym zakresię obrotów kanał się otwiera bo moto na wysokich obr. potrzebuje większą dziure, żeby mieć gdzie to wyrzucać wszystko no i dostaje kopa 🙂
    http://www.youtube.com/watch?v=27quf8V-u_o

Co do:

maatii7 napisał:

jak jade te 7 tyś. i dodam gazu to moto błyskawicznie wchodzi na strasznie wysokie obroty, ale przy tym prawie nie ma różnicy w prędkości

To ja pojęcia nie mam o co chodzi – przecież to jest praktycznie niemożliwe 😛
    Mi DT i zresztą każdy 2suw dostaje największego kopa w górnym zakresię obrotów – u mnie od 7-8tyś. w góre…

Hmmm może Ci się ten KIPS zablokował w miejscu zamknięcia przez co zawór jest zamknięty cały czas i się nie otwiera w górnym zakresię ? Zaglądnij tam – odkręć wydech, patrz przez kanał wydech. i ruszaj KIPSem ręcznie

Anonimowy

Co do tego naglego wkrecania i zerowgo przyspieszenia – tarcze sprzeglowe mozesz wyrzucic do kosza 😉
    A reszta tak jak Rudasek napisal 😛

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie