Klucz udarowy do przekladni CVT

Widzę że większość ludzi w filmach na YT, odkręca wariator i kosz sprzęgła kluczem udarowym, chciałem w taki zainwestować, elektryczny akumulatorowy, jakiej mocy powinien być taki klucz? Bo na alle… Jest tego dużo, od 160Nm przez 460Nm do nawet ponad 1000Nm i wiecej, i czy na coś jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie, wiem też że powinien być kompatybilny z nasadką odpowiedniej wielkosci.

w tych kluczach udarowych z allegro to miedzy deklarowaną mocą (momentem w zasadzie) a realnym to jest spora różnica - tzn “z allegro” to mam na myśli te wszystkie tanie i nie tylko z allegro.
Ja kupiłem najtańszy udar w castoramie za 160zł (ale taki 220V) i ogarnia kwestie wariatorów i sprzęgieł z palcem w nosie.
Dokłądnie ten:
https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/urzadzenia-pneumatyczne/urzadzenia-pneumatyczne/elektryczny-klucz-udarowy-sthor-900-w.html?store=0%3F
deklarują 2200 obr i 325Nm no to nawet jak ma 2/3 tego co deklarują to i tak daje rade z max dobitym wariatorem.

Dlaczego nie akumulatorowy? A dlatego że klucz mam dwa lata i chyba użyłem go dwa razy i raz komuś pożyczyłem - a tak to leży w walizce. Wiec obawiam sie że akumulatory przy takiej eksploatacji już by były w marnym stanie. A nie mam ochoty dokładac sobie jeszcze nowego hobby pt “bujaj sie z akumulatorami od udaru choć go nie używasz”. CHyba że masz wiele elektronarzędzi na ten sam akumulator i on robi te swoje cykle w miare regularnie.
Inaczej sprzęt na baterie nie ma sensu.

W taki razie kupię sobie taki sam jak ty masz bo zgadzam się co do akumulatora, wypada raz na miesiąc wykonać pełny cykl ładowania, co prawda chciałem też od razu kupić wkrętarke tej samej firmy i wymieniać między nimi aku, ale klucz faktycznie, udarowy, potrzebuje tylko do wariatora i kosza sprzęgła, no i może do tylnego koła, a tak to będzie leżał.

makita jest dobra, doinwesy=tuj trochę i starczy na lata, ja juz parę takich tanizn z allegro mam na koncie. makita to ok firma

Dzięki za info, znam makite i do użytku amatorsko jest na pewno ok, sprawdzę ją sobie, lecz mój mentor dał konkretne wytyczne co do tego jaki klucz będzie mi potrzebny :slight_smile:

mendor