klekotanie w tyle

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) klekotanie w tyle

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Cześć 😉
    Mam problem, otóż przy ruszaniu klekocze mi coś od strony tyłu skutera. Jak ruszę i się rozpędzam już no to tak te klekoczenie przechodzi mi jak się rozpędzę. Trwa ono od ruszenia około 3 sekundy. Kolega mi mówił, że może coś z przekładnią, nie wiem. Co mam zrobić?

Anonimowy

PeZeT napisał:

Co mam zrobić?

Najlepiej oddaj do serwisu bo jak z przedłużką Dywer Ci tłumaczył podobno 20minut to na wytłumaczenie tego pół dnia nie starczy.

Jak klekocze na wolnych obrotach jak skuter stoi to najprawdopodobniej przeciwtalerz wariatora jest luźny, śrubka trochę popuściła albo boć i ma luzy. Miałem podobne.
    Mogą też być już styrane rolki wariatora.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Anonimowy

Mafioz do cholery czy ty umiesz czytać ? i przestań się mnie czepiać o tą przedłużkę już. Zauważ, że napisałem jak ruszam a nie na wolnych obrotach.. Czyli mi nie pomogłeś. Dziękuję.

Anonimowy

Ale zauważ kurna, że jak ruszasz to jeszcze masz wolne obroty !!!
    I może po prostu ten zakres co przy ruszaniu mu nie odpowiada i se rucha się …

Anonimowy

No to zwracam honor 😀 To wszystko przez moją wiedzę a raczej niewiedzę 🙄

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

Ale zauważ kurna, że jak ruszasz to jeszcze masz wolne obroty !!!

No, szczególnie w seryjnych skuterach gdzie praktycznie ledwo dasz gaz i sprzęgło łapie czyli w sumie ruszasz prawie z takich obrotów na których sobie skuter chodzi jak nie dajesz gazu ;p
    Dużo może być powodów klekotania. Bendix rozrusznika również może być. musisz po prostu tam zajrzeć.

Anonimowy

Moim zdaniem bendix to na 100%odpada. Przecież gdyby bendix nie odbijał to przez cały czas by trzeszczało tryb o tryba a nie tylko przy ruszaniu.

A jaki to jest klekotą bardziej taki pisk czy jakby waliło coś o coś?

Anonimowy

bardziej coś podchodzi na pisk

Anonimowy

Na 90% sprzęgło
    Miałem to samo w chinolu, zmieńiłem sprężynki sprzęgła i było ok. lub trzeba pojeździć i się samo uspokoi

Anonimowy

jak pisk przy ruszaniu to pasek. twardszą sprężynę sprzęgła załóż 😆

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie