Kingway Yarox warto kupić?

Witam was skuterowcy. Chciałem się od was dowiedzieć czy warto kupić skuter Kingway Yarox z zatartym cylkiem i tlokiem przez uszkodzona pompke oleju, i to wszystko jest do wymiany. Przbieg 11 tys ale nowy silnik i na nowym 4 tys. Cena 700 zl. Jesli tak to ile on pali ? Co ile trzeba wlewac olej do mieszanki ? ile on kosztuje ? sa z nim jakies problemy ?

Mialem zawsze 4T takze pytam was :)

Jeśli dozownik szlag trafił to albo musiałbyś kupic nowy dozownik, albo robić sam mieszankę. Robi się ją przez dolanie do 5 litrów paliwa 100 ml oleju do silników dwusuwowych. Przy samodzielnym dozowaniu przydaje się miarka oleju, która jest np. w oleju Husqvarny. Sam jeździłem przez jakieś 2 tyś km na tym oleju i było spoko. Teraz leje Orlen Platinum ale pojemnik po Husqvarnie sobie zostawiłem i do niego leje olej, bo miarka mi się przydaje ;).

Co do kupna skuterka. Za 700 zł mój kolega chciał sprzedać kiedyś Piaggio. Troche rozwalone, troche stare, ale Piaggio i to w pełni sprawne. Nie wiem czy jest sens pakować się w uzywanego chinola w dodatku z zatartym cylindrem ;).

Olej do dozownika trzeba wlewać wtedy kiedy się kończy. Informuje cie o tym kontrolka, ale możesz to latwo sprawdzić samemu otwierając pojemnik od dozownika. Jeśli nie masz dozownika to olej lejesz przy każdym tankowaniu w proporcji 1 ml oleju na 50 ml benzyny. U mnie olej Orlen Platinum kosztuje chyba 28 zł, ale nie pamiętam dobrze. 2T mają to do siebie że palą więcej ale sa bardziej efektywne. Taki skuter spali przy ostrym dzidowaniu max 5l. Przy normalnej jeździe zapewne jakieś 3,5 l.

ale za litr 28 zl ? :) W sumie to wychodzi tak kupiłem telefon za 280 zł po okazyjnej cenie, a ten chłop chce się ze mną zamienić i nawet dogadałem się z nim, że da mi pieniądze na paliwo za dojazd do niego. Reasumując 280zł(telefon) + 70 zł ( cylek + tłok ) + 25 zł (pompka) = 375 zł aa i OC 54 zl to daje = 429 zł, opłaca się ?

Ja osobiście posiadam Yaroxa i nie zachwalając poleciał mi 90km/h oczy mi na wierzch wyszły gdytak pędziłem jestem w miarę zadowolony ze swojego moto lecz jest on miękki i nie zalecam go katować a 700 zł za roxa to dość dobra cena a ze zdobyciem częsci do niego to żaden problem :)

kuba141995 napisał:

Ja osobiście posiadam Yaroxa i nie zachwalając poleciał mi 90km/h oczy mi na wierzch wyszły gdytak pędziłem jestem w miarę zadowolony ze swojego moto lecz jest on miękki i nie zalecam go katować a 700 zł za roxa to dość dobra cena a ze zdobyciem częsci do niego to żaden problem :)

to niezle ci licznik zaklamuje hehehehe

Zdziwił by się mierzyłem sie z autem mojego brata i licznik jednak nie "zakłamuje" .