Kingway Yamasaki 50 4t wyciek oleju

Witam wszystkich. Zwracam sie do was z prośbą o pomoc gdyż w tematyce motoru jestem całkowicie zielony. W moim motorowerze chciałem zmienić olej wiec postanowiłem zlikwidować wyciek. Cały czas myślałem że to simering wałka zdawczego cieknie ale po przejrzeniu i zdjęciu pokrywy rozrządu okazało się że jest tam trochę oleju. Cewki czujnik i wszystko było mokre od oleju. Czy tam ma być jakiś olej w celu smarowania łańcucha rozrzadu czy powinno być całkowicie sucho? Dodatkowo chciałbym zapytać czy nie powinno tam być jakiegoś napinacza łańcucha bo zauważyłem że łańcuch jest dosyć luźny, gdy wisi w pionie ma około 1 cm luzu w bok a nie zauważyłem żeby można w jakiś sposób ten luz skasować. Bylbym również bardzo wdzięczny gdyby ktoś podał jakie jest oznaczenie tego silniki bo nie wiem jaka zamówić usczelkę pokrywy rozrządu i w razie potrzeby jaki simmering na wał. Motorower to Yamasaki Kingway 50cc 4t z 2010 roku. Proszę o pomoc i z góry dziekuje za odpowiedzi, Pozdrawiam.

oznaczenie silnika masz na bloku silnika
pod deklem rozrządu ma byc olej ale ty chyba nie mówisz o deklu rozrządu (to ten na głowicy) tylko o pokrywie magneta z boku?

Tak chodzi o tą pokrywe. Po przejrzeniu schematów doszedlem ze to nie łańcuszek od rozrządu tylko od rozrusznika więc taki luz raczej nie jest szkodliwy. Sorki za błędne informacje ale dopiero zaczynam znajomość z motorami. Co do oznaczenia to znalazłem tylko naklejke z oznaczeniem QC17 i nie wiele mi ona mówi. Najbardziej podobny wydaje mi się 139FMB więc chyba od niego bede zamawiał części

łańcuszek od rozrusznika?

Chodzi o łańcuch co przenosi napęd z rozrusznika na wał

aaaaaa słusznie. on ma ten patent z rozrusznikiem na łańcuchu.

Dlatego zmylilo mnie że to rozrząd :wink: dziś zamawiam części i likwiduje wyciek, bo zapewne nie powinno tam być grama oleju, a było go sporo…