Kingway vs Zipp Quantum - kilka pytań - pilne!

Witam wszystkich. - Jestem tutaj nowy ,lecz przyszedłem tutaj także w sprawie pomocy podjęcia decyzji w pewnej sprawie. - Otóż jutro mam kupować swój pierwszy skuter. - Jak dotąd miałem jedną ofertę. http://tablica.pl/oferta/sprzedam-zipp-quantum-49ccm-garazowany-serwisowany-kask-gratis-CID5-ID39ayX.html#779137cc53

Byłem go oglądać - Wszystkie plastiki całe ,dobrze pali - Wszystkie takie szczegóły są w porządku. Martwi mnie tylko silnik który przejechał już 10500 i kończący się pierwszego sierpnia przegląd. - Co o tym myślicie ?

http://tablica.pl/oferta/skuter-prawie-nowy-50cm-CID5-ID3aylz.html#9857405f40

Drugą jest właśnie ten skuterek. - Dopiero go znalazłem i napisałem do właściciela. - Nie jestem na razie w stanie powiedzieć nic więcej ,lecz patrząc nawet na sam przebieg - Ogólnie jest on mniejszy i wygląda na zgrabniejszy. Plusem tamtego jest alarm którego będę wymagał w swoim skuterze. - Jeśli wziąłbym ten drugi to ile kosztuje takie zamontowanie alarmu ? - Proszę o pomoc i z góry dziękuję..

OBAJ WŁAŚCICIELE CHCĄ TEJ SAMEJ CENY.

Co do montażu alarmu, w krakowie najtańszy montaż jaki znalazłem to 70zł, do motocykla - do skutera pewnie nie będzie drożej. Wszędzie indziej chcieli więcej, 150-200zł. Sam alarm to koszt pewnie koło 300-400zł (za jakiś sensowniejszy).
Co do quantuma: nie ma centralnej nóżki - one chyba nawet w chińczykach nie odpadają same z siebie. Quantumy chyba były tylko 2T - wydaje mi się, że wszystkie dwusuwy mają ten śmieszny, podwójny tłumik.
Co do kingwaya: mniejszy mniejszym, upewnij się, że kolanami nie będziesz zawadzał o kierownicę. Inna sprawa, czemu ten 'kingwej' ma naklejki yamahy? :F Swoją drogą, jest to 4T - upewnij się, że jesteś gotów na max 20km/h pod górkę (sprawdzane osobiście >: )

Nie mam pojęcia jak to jest z tymi naklejkami. - Ogólnie w takim razie który byś polecał ? - Kupując ten drugi oczywiście będę chciał zdjąć blokadę.

Z Opowieści moich kolegów( posiadaczy kingwayòw) moge stwierdzić że to największy syf na polskich drogach. lepiej zainwestować w zippa ale z tym przebiegiem to więcej stania w w garażu niż jeżdżenia. Jeśli to pierwszy skuter Lepiej się zastanowić nad czymś marketu jakość taka sama a dużej pojeździ.

Ja mam zippa'a quantum'a identycznego jak ten rok produkcji 2008 działa wszystko bez zarzutów przebieg 8300+ :)