Kingway Purga tuning optyczny co radzicie ?

Witam
Jak w temacie, jestem posiadaczem skutera marki Kingway Purga z roku 2009 , przerobiony na 72 cm3 dużo sportowych częsci , osiągi w granicach 80-90 km/h
Ale nie o tym miałem pisac...
Od tygodnia myśle o tuningu optycznym mojego "pędzidła" i nie bardzo wiem od czego zacząc ... tzn nie wiem sam co mogę w nim zrobic aby ładniej sie prezentował , wyróżniał na drodze ;)

I tu właśnie pytanie do was , jak myślicie co mogę zrobic aby zwracał na sb uwagę ?

Zdjęcia zamieszczam w linkach poniżej , liczę na waszą pomoc ;)




Moze to mala zmiana ale mi osobiscie podobaja sie pomalowane na bialo napisy na oponach. Koszt markera niewielki a zawsze cos innego.

Co wiecej ... mozna dac z jedna jakas ciekawa naklejke.

Skuter to niestety nie samochod i tu ani sie nie da przyciemnic szyb ani dac nowych alusow wiec sadze, ze tylko takie male, delikatne akcenty moga jakos skuta na pqrkingu wsrod innych wyroznic. No chyba, ze ma byc wersja hawajska to kup kostki na lusterka :D

pomaluj na różowo. Będzie się w oczy rzucał :D Nie no, zdejmij błotnik, kierunki jakieś mniejsze, najlepiej przemaluj na jakiś inny kolor, a jak nie chcesz to chociaż fele na biało i już będą się wyróżniać, Stożka załóż, lusterko F1.

Szyszu nie przesadzaj , za zdjęcie błotnika zabierają dowodzik , kierunków nie zamienie na mniejsze bo inni kierowcy są ślepi i nawet tych nie dostrzegają...
Stożek uważasz za tuning optyczny to brawo...
Lusterko F1... też moim zdaniem poroniony pomysł, to ma byc ładne i funkcjonalne , nie pogarszające bezpieczeństwa na drodze .

Ale mimo to dziękuje za propozycje , myślałem jeszcze nad folią "stickerbomb" termokurczliwą tzn. dopasowującą się do kształtu powierzchni pod wpływem ciepła. Chciałbym obkleic nią elementy które aktualnie są srebrne.
Co wy na to ;) ?

Mi się strasznie nie podoba jak są skuty bez błotnika i uważają to za tuning optyczny. Tak jak ktoś wyżej pisał mi również podobają się białe napisy na oponach a dodatkowo możesz malnąć zaciski na czerwono, zrobić polerkę obudowy przekładni większość skutera masz w ciemnym kolorze dlatego wydaje mi się że ładnie wyglądały by białe matowe felgi.

Kapuchon dobrze mówisz ! Moim skromnym zdaniem skuter bez błotnika to wiocha i tyle !

No nie wiem , obudowa przekładni jest ładnie pomalowana , ostatnio wypolerowana pastą i pięknie się błyszczy ;)
Myślałem jednak nie o malowaniu felg lecz o ich polerce tak jak to często jest robione w Apkach czy Peugeotach.

Zaciski na czerwono muszę przemyślec , chodź na tę chwile wydaje mi sie że do niczego nie bd pasowac, ale dadzą ciekawy akcent

W dalszym ciągu kusi mnie chocby okleic te przednie srebrne plastiki przy światłach folią "stickerbomb"

po 1 za zdjęcie błotnika nie zabierają dokumentów
po 2 bardzo fajnie wygląda z nadkolem do tego przedłużka amora i wystający stożek
po 3 strick to wiocha.

Każdy ma inny gust i dla jednego zdjęcie błotnika to tuning a dla innych jak i dla mnie to kicz. Przedłużka amora i wygładzone nadkole nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z wieś tuning. Dla mnie najładniejsza jest seria ale nie mówię bo jakieś małe detale można zmienić/ poprawić.

Ad 1. za zdjęcie błotnika 100% zabierają dowód , jest na to nawet odpowiedni przepis.

Ad 2. fajnie jak dla kogo...

Ad 3. stickery są dla Cb wiochą ? Pewnie tylko dla tego że ich nie masz...rozumiem mogą się nie podobac... ale wyjaśnij proszę dlaczego wg Ciebie to wiocha ?

Masz ładny skuter, nie oszpecaj go..Dla mnie nawet malowanie białych napisów na oponach, to wieś tuning.

Wiesz co Pietro , może i masz rację ;)
Skuter już mocno odróżnia się od jeżdżącej rzeszy Colibrów ;d

Napewno wezmę się za kilka udogodnień technicznych takich jak:
- postojówki które działają bez odpalenia silnika
- światła awaryjne
- przeróbka świateł przednich żeby świeciły 2 na raz
- jakieś gniazdo zapalniczki w kufrze

Myślałem jeszcze nad zamontowaniem CB jest to jak najbardziej możliwe , i nawet nie trudne do wykonania wystarczy CB radio , antena najlepiej przykręcana (nie mam gdzie postawic magnesówki)
jakieś lepsze słuchawki , mikrofon trochę kabla , stycznik do nadawania (umieszczony na kierownicy) i oczywiście chęci oraz trochę znajomości podstaw elektroniki ;)

Coś jeszcze z takich "udogodnień technicznych" polecacie ?