Kingway Fiesta

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #34750 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Zupełnie nieobeznany i niezaznajomiony z jazdą na pojeździe dwukołowym, zdecydowałem się na zakup skutera – o którym niewiele na skuterowo.com – a mianowicie na dzieło komunistycznej myśli technicznej Kingway Fiesta, tytułowany również, z pewnością bardzo trafnie, China Boy. Sprzęt odbieram jutro i mając nadzieję, że aura przemianowuje się z deszczowej w choćby pochmurną, o słonecznej nie wspominając, przygotowuję się mentalnie do pierwszej jazdy, wnikliwie zapoznając się z radami z pewnością bardziej doświadczonych użytkowników. Jest we mnie odrobinę spięcia, jednak stres określany przez psychiatrię naturalnym bywa podobno stymulujący. Jeśli nasuną się Wam jakieś drobne rady i wskazówki dla nowicjusza pominięte na portalu, bardzo proszę…

#34751 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13

Też odbierając swój skuter nigdy nie jeździłem.Odkręciłem manetkę i pojechałem do domu.Jedzie się prawie tak samo jak na rowerze.Tylko masz większe siedzenie i nie pedałujesz 🙂

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#34753 Reply
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7

Podoba mi się ta Fiesta 🙂

#34758 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Jakub100001 napisał:

Też odbierając swój skuter nigdy nie jeździłem.Odkręciłem manetkę i pojechałem do domu.Jedzie się prawie tak samo jak na rowerze.Tylko masz większe siedzenie i nie pedałujesz 🙂

W takim razie zrobię tak samo. 🙂 Zapomniałem dodać, że mój model to rocznik 2008, ale fabrycznie nowy. Bardzo duża wyprzedaż tego modelu w całej Polsce.

#34759 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Dasik287 napisał:

Podoba mi się ta Fiesta 🙂

Też mi się podoba – i tym przy zakupie się sugerowałem. Poza tym, jak przeczytałem, w większości skuterów z Państwa Środka z najniższej półki występuje ten sam silnik.

#34760 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13

Slawo jak jeździłeś już na rowerze to nie będzie problemu.Tylko uważaj na hamulce bo są bardzo ostre i nawet redaktor Leszek o tym się przekonał

#34761 Reply
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7

Ale to w zippie się przekonał jak działają tam hamulce 🙂

#34764 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13

Ja na swoim Romecie też zaliczyłem szlif,ale na szczęście na trawie.
    Przednie koło się zablokowało i gleba.Teraz zawsze rozkładam hamowanie na dwie klamki.

#34768 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Zapoznając się z Waszymi – i nie tylko – wpisami zaczynam się coraz bardziej bać hamowania. Może wcale nie będę hamował? 🙂 Rzeczywiście te hamulce są tak czułe?

#34771 Reply
    damgad
    Użytkownik
    • 0

sprawdź jak się prowadzi skuter i jak działają hamulce na jakimś placu, parkingu lub bocznej drodze dopiero potem wyjedź na ulicę

#34772 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13

Na samym początku są ostre.Ale nie ma powodów do obaw.Nie hamuj przednim hamulcem na śliskiej nawierzchni i nie naciskaj go na full tylko rozkładaj na dwie klamki i będzie ok.Zresztą zobaczysz.Ja na samym początku jak wyjechałem na ulice to strach w oczach czy nie wpadnę w poślizg .A teraz odpalam i bez żadnych stresów jadę.Człowiek uczy się w końcu na błędach.

#34776 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Ciekawi mnie jeszcze jedno, przy oczywistym założeniu, że każdy skuter oraz użytkującego go właściciela należy rozpatrywać indywidualnie i nie łączyć w grupy: czy uda mi się – taki bowiem przyświecał mi cel podczas zakupu jednośladu – „wykonać” trasy tzw. turystyczne. Mieszkam w Krakowie i weekendowo, przynajmniej w okresie letnim, chciałbym dowieść się gdzieś w ustronia. Dodam, że przez ustronia rozumiem miejscowości położone ok. 100-150 km od mojego, cenionego w całej Europie miasta. Nie mam na myśli żadnej ostrej i szybkiej jazdy, ale taką pykankę bezpośpiechową 40-45 km/h.

#34778 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13

Możesz bez problemu jechać.Tylko najpierw dobrze dotrzyj skuter!!!

#34780 Reply
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7

No właśnie, dotrzyj skuter najpierw. 100 km, hm ja na wszelki wypadek bym swojemu zrobił w połowie przerwę na odpoczynek,ale to tylko moje zdanie 🙂

#34782 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Zastanawiam się też nad zakupem GPS celem wspomożenia się w wyznaczeniu trasy najbardziej opłotkowej, gdzie będę mijał kury, gęsi, indyki i nietrzeźwych rowerzystów, a nie pijanych kierowców pojazdów czterokołowych niezwykle groźnie wyglądających z perspektywy rowerzysty, jakim do tej pory jestem. Jak ma się GPS do akumulatora i jego zużycia?

#34783 Reply
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7

Ja tam używam wyłącznie gps w tel, wygodniejsze jak dla mnie

#34787 Reply
    damgad
    Użytkownik
    • 0

GPS nie jest prądożerny i spokojnie możesz instalować. Jeśli szukać będziesz typowo motocyklowego jedyne rozsądne ceny mają Goclever Rider 350 i Lark 35AT. Podstawowa różnica to sposób podawania komunikatów – Goclever ma transmiter FM a Lark bluetootha. Goclever jest też trochę szybszy. Ja wybrałem Goclevera i po parodniowym z nim obcowaniu mogę szczerze polecić.

#34815 Reply
    kasar
    Uczestnik
    • 11

Silnik 139QMB czyli standard chiński. Mało pali (2-2,5l), a po odblokowaniu całkiem sensownie się zbiera (waga skutera to 87 kg), w przypadku GB Motors Cyclone jest tylko blokada na gaźniku. V-max skutera w moim przypadku to ok. 70 km/h (licznikowe). Na miasto wystarcza, z pod świateł startuję pierwszy:) Nie jeździłem w dalsze trasy więc trudno powiedzieć jak się zachowa. W mieście w czasie upałów jeszcze się nie przegrzał. Plastiki elastyczne, po szlifie nie popękały. Opony na mokrej nawierzchni zachowują się jak na lodzie – trzeba uważać, najbardziej na początku opadów deszczu. Przedni hamulec ostry, tył jak to bębnowy działa jako spowalniacz. Zawieszenie z przodu miękkie, z tyłu twarde – więc trochę dziwnie się jeździ. Reflektor średnio świeci. Długie to prawie to samo co krótkie, tyle że soczewkowe. Wygląd skutera bardzo ciekawy. Pewne skojarzenia z Aprilia SR Factory (siedzenie pasażera, uchwyty pasażera, lusterka, linia boczna), z kolei reflektor przypomina motocykle typu Suzuki GSX.

#34816 Reply
    kasar
    Uczestnik
    • 11

Więcej wrażeń z jazdy i eksploatacji tutaj:

http://www.skuterowo.com/?s=gb+motors+cyclone&x=0&y=0

#34819 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

kasar napisał:

Więcej wrażeń z jazdy i eksploatacji tutaj:
    http://www.skuterowo.com/?s=gb+motors+cyclone&x=0&y=0

Przeczytałem to już wczoraj z wielkim zainteresowaniem. Jestem już po rejestracji, wykupieniu OC (czas: 20 min!) i czekam niecierpliwie na odbiór skutera – ma to nastąpić po południu. W tym samym czasie ma też padać, a nie wiem czy jest to najlepsza pogoda dla skuterowego debiutanta. Najwyżej sprzęt podtoczę, mieszkam 10 minut piechotą od punktu serwisowego.

#34821 Reply
    kasar
    Uczestnik
    • 11

Powoli dasz radę na skuterze. Tak jak pisałem najgorzej jest na początku opadów. Tworzy się na drodze warstwa która ma wybitne właściwości poślizgowe.

#34917 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Po przejechaniu kilku kilometrów muszę stwierdzić, że człowiek o odrobinę innej niż my karnacji, wbrew temu, co niejednokrotnie się o nim wypisuje i wygaduje, potrafi jednak czasami kogoś, konkretnie: mnie, mile zaskoczyć. Silnik pracuje w miłej dla ucha tonacji, maszynka, rzeczywiście, całkiem zrywna, hamulce tarczowe – jak pisaliście – mocne. Się jeździ. Oczywiście, zobaczymy jak sytuacja rozwijać się będzie po dalszych kilometrach i przy dłuższych, już planowanych przeze mnie trasach.

#34924 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

Mi się nazwa podoba 🙂 Jak Ford Fiesta

#34927 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Użytkowania dzień drugi, problem pierwszy. Sprzęt nie odpala. W garażu wyraźny zapach benzyny. Sąsiad z boku bąkał coś o zalaniu. Macie jakieś sugestie? Jestem totalnym laikiem i chyba nie pozostaje mi nic innego, niż – na szczęście – 10 minutowe pchanie do serwisu gwarancyjnego.

#34928 Reply
    kasar
    Uczestnik
    • 11

Jeżeli nie pali ze startera to spróbuj z kopniaka z lekkim dodaniem gazu. Ponadto żeby go zalać to trzeba wykonać kilka świadomych czynności. Może nie masz paliwa?:) Sprawdź aku. Skoro rocznik 2008 to może być martwy. U mnie przy roczniku 2009 zaczął się gotować i były problem z odpalaniem (ze startera nie palił). Wymiana na nowy pomogła.

#34943 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

Dzięki, Kasar, za podpowiedź. Przyczyną niemożności odpalenia był mój skrajny laicyzm: próbowałem odpalić skuter przy założonej bocznej nóżce. 🙂 Zupełnie zapomniałem, że jest tam blokada – mechanik mi o tym wspominał. Złapałem dalsze kilometry, deszcz, komunikacja ze sprzętem pogłębia się. Wszystko gra. Wciąż chwalę Demokrację Ludową.:-)

#34944 Reply
    Slawo
    Użytkownik
    • 2

madi napisał:

Mi się nazwa podoba 🙂 Jak Ford Fiesta

W mojej wersji sprzęt nazywa się Chinaboy i taki to napis widnieje po bokach.

#34965 Reply
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7

Chibaboy, dobre :d docieraj go 🙂

#40678 Reply
    SKEZZE
    Użytkownik
    • 3

Dzisiaj byłem na prawie 2 godzinnej jeździe próbnej 🙂
    Oczywiście musiałem trochę za ten czas zapłacić (50 zł). Ale jazda Fiestą to przyjemność i frajda. W następnym tygodniu kupuję i po tym co dzisiaj zobaczyłem i testowałem to jestem pewien, że jak przywiozą mi go do domu, zarejestruję i ubezpieczę – to szybko z niego nie zejdę 😛
    Powstrzyma mnie tylko brak paliwa. 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Kingway Fiesta
Twoje informacje:

Back to top button