Kingway Fennari 4T 50 - spadek mocy

Witam, mam problem z moim chinolem. Kiedyś na serii leciał 65 km/h na prostej, lecz pewnego dnia przy około 40km/h zaczynały się wibracje, które nie ustępowały. Poszedłem z nim do mechanika, wymienił mi pasek bo był w słabszym stanie, wariator i wyregulował zawory,odebrałem chinola i co ? Skuter rozpędza się tylko do 40km/h na prostej, z górki oczywiście nabiera prędkości, a pod górkę traci z 5km/h. Dokupiłem fajke, świece i filtr stożkowy, założyłem to pojechałem to kumpla i sprawdził mi gaźnik, wyregulował, lecz problemy pozostały, o co może chodzić ? Kilka pomocniczych zdań:
Stary właściciel chyba nie wiedział co to olej, a ja idiota nie sprawdziłem czy jest gdy jechałem nim do domu po zakupie, wiec mógł się przytrzeć.
Gdy się go odpali trzeba minimalnie dodawać gazu bo jak odkręci się więcej manetki to się dusi.
Przed tymi wibracjami kręcił 6k obrotów, teraz kręci ledwo 4.
Bardzo proszę o pomoc, kiedyś napisałem temat i kompletnie nikt nawet słowa nie napisał.

A po kija zamontowałeś stożek? Jeszcze na dodatek nie wyregulowałeś po tym gaźnika. Z resztą, co ja piszę, ze stożkiem i seryjnym gaźnikiem nie idzie wyregulować mieszanki. Musisz sprawdzić kompresję. Jeżeli będzie za mała, to jedynie, co Cie uratuję to wymiana cylindra.

Jak się dusi, to ma za dużo powietrza. Załóż poprzedni filtr i wyreguluj gaźnik.

Po założeniu stożka był regulowany, zamienie na seryjny i dam znać.
Żeby moc wróciła to musiałbym wymienić tylko cylinder, czy coś więcej? A może od razu 70/50 zrobić?