kingway euroboy akumulator

Witam
Chciał bym wymienić akumulator w euroboyu
kingway euroboy 2 t 80 ccm
w tej chwili mam żelowy 12V 6AH prąd rozruchu 70 A
ale te żelowe nie odpowiadają mi wolę te zwykłe
Myślałem o tych varta

Akumulator firmy VARTA YTX7A-BS / 6Ah, prąd rozruchowy 105A

moje pytanie co to jest ten prąd rozruchowy bo np te varta są 12 v 6 ah ale prąd rozruchowy jest od 35 do 135 A nie wiem jaki mogę wybrać żeby nie było problemu

6 ah wystarczy na początku miałem i tak 4,5 jak kupowałem chodzi mi tylko o ten prąd rozruchu nie wiem jaki powinien być o co to chodzi .

Co Ci w tym zelowym tak nie pasuje?
Kupuj sobie jaki tyłki chcesz akumulator byle napięcie miał 12v.

na zwykłym chodził bardzo dobrze, ale potrzebowałem do drugiego skutera i zamieniłem na żelowy tutaj 1 dzień jak nie jeżdżę to trzeba kopać bo ze startera nie pali na na zwykłym może i 5 dni stać bez jazdy i palił od razu ze startera tylko to mi nie pasuje
mimo że nowy jest żelowy to rano pojadę a wieczorem już z kopa bo nie odpali

wiem że 12 v
tylko prąd jaki 35 czy 135 A
czy to obojętne

Prąd obojętne, im wyższy to w teorii szybciej zakręci rozrusznikiem.

Ok dzięki za podpowiedź
wezmę ten
YTX7A-BS 12V 6AH 105A
Pozdrawiam

Witam akumulator sprawuje się dobrze nawet w zimę odpala dobrze na szczęście trzymam go w garażu nie da dworze.
Mam pytanie nie wiecie jaki bezpiecznik potrzebny jest do skutera przy akumulatorze niestety jak wyjmowałem akumulator i odłączałem przewody skruszył się cały i nie wiem jaki kupić mam mogę nie podpinać bezpiecznika i skręcić przewody ale lepiej jak by był tylko oznaczania jakieś bo w sklepie nie wiedzą

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-1-1025&search_scope=&string=BEZPIECZNIK%20g%C5%82%C3%B3wny%20skuter

MOC : 15A 250V

WYMIARY: 6X30mm
Dzięki wielkie o to mi chodziło
Pozdrawiam