Kingway Coliber 4t po wymianie oleju nie pali :(

Witam, posaidam skuter 4t Kingway Coliber Classic i 2 tygodnie, dzień przed wyjazdem na wakacje postanowiłem zmienić w nim olej na Motul 10w40 (motocyklowy) i po przyjeździe chciałem przejechać.
Skuter odpalił na dotyk, pochodził 5 sekund i po prostu zgasł :(
Teraz w ogóle nie odpala. Iskra jest, świeca nowa, dodam tylko że mam pękniętą rure wydechową i skuter podczas jazdy na starym oleju strzelał z tłumika .
Świeca ma iskrę lecz po jej wykręceniu jest sucha, czy to znaczy, że paliwo nie dochodzi? Jak to możliwe skoro jeszcze przed wyjazdem normalnie jeździł na starym oleju ?
Czy może być to wina filtra powietrza, który ostatni raz był wymieniany 5 tys km temu?
Jeśli paliwo nie dochodzi to jak to zrobić żeby dochodziło xD :D ?

wstrzyknij trochę paliwa pod świece i wtedy spróbuj odpalic jeśli pochodzi i zgaśnie to będziesz musiał wyczyścić Gaznik.

wstrzyknąłem i wciąż nie odpala :(

a sprawdzales na innej świecy. Module?

Zawory regulowałeś???

Na krociec ssacy nachodzi wezyk prowadzi on do kranika mebranowego pod zbiornikiem wez wezyk, za pomoca czegos (np strzykawka) i "pociagnij" obserwuj przy tym filterek paliwa (czy paliwo do niego splywa) i do gaznika, jesli nie da sie ciagnac i jest spory opor to wymien kranik. Koszt niewielki a czesta przyczyna :)