Kingway Coliber 4t 80cc - wydech

Otóż sprawa wygląda tak. Miałem wydech seryjny GY6, tłumik miał już swoje lata, był w bardzo złym stanie, więc przyszła pora na wymianę. Otóż zakupiłem w lokalnym sklepie tłumik (mieli na stanie 3 różne i tylko ten pasował) mianowicie taki https://www.youtube.com/watch?v=XwWrEMLm3sk . Poskręcałem, poskładałem i przyszła pora sprawdzić jak to działa. Na wolnych obrotach dźwięk miodzio, ale w momencie ruszenia z miejsca dźwięk jest taki, jakby to była jakaś 350tka. Zdecydowanie za głośny, mieszkam na wiosce i jazda wieczorem byłaby dość trudną sprawą, a druga rzecz jest taka, że nie chce zwracać na siebie uwagi policji, no i po trzecie - za miesiąc przegląd. Wątpię że z takim tłumikiem przejdę przegląd. Moje pytanie brzmi:
Czy da się to cholerstwo wyciszyć ? Jeśli tak to ile coś takiego kosztuje.

Pozdrawiam

nie chcesz zwracać na siebie uwagi i dlatego kupiłeś wydech z taką lochą (otworem) na końcu?

Nie znam sie az tak bardzo na tym. Facet w sklepie powiedzial ze ten tlumik do mojego skuterka bedzie dobry. Zalozylem go i sie lekko zdziwilem, bo dzwiek wydaje taki, jakby to conajmniej 600tka byla. Ponawiam pytanie, czy da sie go wygluszyc ? Chodzi o dzwiek podczas jazdy, bo ten jest uciazliwy. Na wolnych chodzi fajnie. Pozdrawiam

da się go wyciszyć teoretycznie - ale to teoria. należało by zmienić lub włożyć wygłuszenia do wewnątrz, przespawać komory (jeżeli jest komorowy) i stanowczo zmniejszyć wylot. Albo przynajmniej zmniejszyć wylot. Niektóre mają taką wkładkę zwaną siliencerem którą się “przytyka wydech” - ale ten nie ma. Najprościej i zapewne w efekcie najtaniej go wymienić na cichszy, zwykły, nie wyglądający jak wydechy z hayabusy.