Kingway Barracuda naprawa

Witam, chcialbym opowiedziec nieco o moim skuterze. Mianowicie dostalem do w kwietniu. przyjechal do mnie na kołach, miał zalane tylko 2 litry, i coś mi nie gralo... ponieważ wskaznik paliwa cały czas pokazywal rezerwe. wlałem do niego pełny bak i okazało sie ze pływak robi zwarcie... Ale to jest bardzo dziwne... no i resetował mi wszystko jak bylo wiecej niz 3 litry. No i po 1 dniu jazdy. przychodze na 2 dzien rano i Nie dziala rozrusznik Tak strzela cos. jakby przekaźnik czy cos. no i zabralem sie za sprawdzenie silnika. oczywiscie tego ktoty jest jako rozrusznik. odkrecilem i on się krecił. a gdy go znowu wsadzilem nadal robil to samo. no ale czasami załapał.no i dałem go do serwisu w serwisie powiedzieli mi ze to jest od paska ktory sie sciera (o pasku bedzie w dalszych informacjach) wycziscili mi to. przy nich go odpaliłem za 1 razem nie chcial. no ale za 2 odpalil. gdzy dojechalem do domu to zostawiłem go na jakis czas i spróbowałem go sprawdzic czy odpali z rozrusznika. okazalo sie ze nie. ako mowili ze naladowali dolali kwasu. ale to nic nie dalo. ja tez w domu probowalem go ladowac i nic to tez nie dalo. dalej strzelal. no a teraz przejde do paska. 1 pasek ktory miałem scierał sie jak cholera. mianowicie był bardzo duzy spadek mocy przez to ze sie scieral. no i zrobili mi to, wstawili nowy ale znowu spadła moc i teraz ja zajrzałem tam i okazało sie ze pasek peka. nie wiem czemu... a gdzy bylem z nim na gwarancji z rozrusznikiem nie zrobili mi pływaka od paliwa. powiedzieli ze zrobią to później. no wiec ok. ale mnie to dziwi ze oni tego nie zrobili odrazu. poniewaz to jest gwarancja i powinni to zrobic. noto spaliło mi sie sprzeglo i pasek przeskoczył miedzy sprzeglo a takie miejsce gdzie powinien być ten pasek. no i nie udało mi się go wsadzic w miejsce.. BARDZO WAS PROSZĘ. POMÓŻCIE MI BO JA NIE WIEM CO MAM Z NIM ZROBIC. NIE WIEM JAKI DAC PASEK NAJLEPSZY. KTORY SIE NIE SCIERA. PROSZĘ POMÓŻCIE. BO JESTEM W TYM CIEMNY. Z GÓRY DZIEKI :)

Troszkę w tym skuterze dzieje się. Jeśli pływak nie działa poprawnie należy wymienić pływak. To bardzo dziwne, że robi zwarcie, gdyż pływaki to inaczej mówiąc rezystory. Jeśli zrobi się w nich zwarcie, to powinien pokazać się na wskaźniku pełen zbiornik. Taka zasada działania jest w autach i pewnie w skuterach nic nowego nie wymyślili. Co do rozrusznika, jeśli masz pewność, że jest ok, akumulator także jest dobry, to trzeba posprawdzać wszystkie przewody na łączeniach, a w szczególności przewody masowe przykręcone do ramy. Nie wiem, czy skuter jest wyposażony w przekaźnik rozrusznika tak jak w motorach. Ten element także może zawieźć. Co do paska trzeba dokładnie sprawdzić sprzęgło i wariator czy nie jest uszkodzone, a dopiero wtedy kupić i założyć nowy pasek. Jednak tego bez klucza dynamicznego, pneumatycznego, lub specjalnego klucza sam nie zrobisz.

no niestety nie moge odkręcic zeby sprawdzić ale niedaleko mnie jest wulkanizacja więc udam sie do niego bo tam mają klucze pneumatyczne. a co do przekaźnika to jest takie coś, ale czy to ma cos do rozrusznika na jakiej zasadzie to działa ? a co do pływaka nie wiem czy robi zwarcie czy nie... ale po prostu sie resetuje cały zegar. i tak naokolo jak w baku paliwo sie przelewa z boku na bok. I jaki pasek polecasz do tego Kingwaya. jakis dobry zeby nie zawodził.

Co znaczy resetuje?? Jeśli wszystkie wskaźniki wariują, to znaczy że gdzieś są luźne przewody tak jak wyżej pisałem. Przekaźnik rozrusznika to takie małe urządzenie do którego dochodzi przewód prądowy z rozrusznika i przewód prądowy z akumulatora. Są to grubsze przewody zwykle przykręcane. Dochodzi tam także przewód masowy i przewód od przycisku rozrusznika. Przekaźnik ten zabezpiecza przycisk rozrusznika i stacyjkę przed uszkodzeniem.

no dokladnie wariują. ale na moje to na pewno ten pływak, bo odłączyłem go zaraz przy baku od tej kostki to od razu przestało