Kingway Barracuda 50 nie odpala

Witam
Mam problem ze skuterkiem otóż .

Jechałem z górki dość szybko bo około 70km/h i gdy zjechałem skuter stracił moc i nie ragował na manetkie więc go zgasiłem a potem już nie chciał mi odpalić :/
Mógł się zatrzeć cylinder ? i jakie są objawy zatartego cylindra/rozwalonego wału ?
Nie wiem czym może być spowodowany problem :(
Proszę was drodzy forumowicze o pomoc

Objawami zatarcia jest brak lub słaba kompresja. Gdyby padł Ci wał, to nie byłbyś w stanie kręcić silnikiem.

a nie wiesz co to mogło się stać ? paliwo dochodzi i iskra też jest ?
Są jakieś znaki na kole magnesowym może to się coś przestawiło ?

może to być wina modułu cdi ? bo koelga co zna sie na motorach tak mi powiedział

Sebastian Tw... napisał:

może to być wina modułu cdi ? bo koelga co zna sie na motorach tak mi powiedział

Jeżeli jest iskra, to wątpię. Chyba, że magicznym sposobem przestawił się kąt zapłonu. Najlepiej, jakbyś zmierzył kompresję cylindra manometrem. Jesteś pewien, że paliwo dochodzi w odpowiedniej dawce? W skuterach często pada kranik paliwa, który jest odpowiedzialny za dawkowanie paliwa. Duszenie się silnika przy dodawaniu gazu jest objawem braku paliwa. Doradzałbym przeczyścić gaźnik i zerknąć na stan filtra i przewodów paliwowych. Może czas na wymianę.

gaźnik został wyczyszczony jak i również filter powietrza :/

Niestety nie posiadam manometru ale pożycze od kogoś i dam znać :) ile powinna mieć bar kompresja ?

dodam że po zdjęciu wężyka doprowadzającego paliwo od kranika podciśnienia do gaźnika i jego założeniu oraz kopnięciu w kompe
strzela z cylindra/tłumnika nwm :/