Kilka ważnych pytań

Witam, posiadam Zippa Pro 50 z 2013 roku ale jest kilka pytań, a mianowicie podczas gdy klamka sprzęgla jest puszczona to coś "rzęzi" z prawej strony silnika (oryginalny) sprzęgło nowe. Możecie mi powiedzieć czy tak powinno być lub jak to naprawić ? Dodam że jak wcisnę sprzęgło to przestaje "rzęzić"

Możecie mi podać jakiś fajny licznik cyfrowy taki jak np ma quantum R czyli cyfrowy i analogowy obrotomierz ? Najlepiej do 200 zł. Może być używany.

Następnym pytaniem czy światła mam dobrze podłączone ? Ponieważ po włączeniu świateł mijania świecą one wyżej i mocniej niż światła drogowe.

Jak odpowietrzyć hamulec przedni bo mam jakieś chińskie badziewie zwane ABS i gdy próbuje odpowietrzyć to nie mogę go odpowietrzyć do końca i klamka nie odbija natychmiast do końca tylko po chwili.

Podczas gwałtowniejszego hamowania ściąga mi kierownicę na prawą stronę czym to może być spowodowane ?

I ostatnie pytanie w tym poście to ile potrzebował bym farby aby pomalować Pro 50, a mianowicie że czacha, boczne plastiki i koła na biało oraz tył na czarno razem z ramą ? Oraz jaką polecacie folie carbon aby obkleić szybkę , lusterka oraz czarne matowe plastiki ?

Z góry dzięki za przeczytanie do końca i za odpowiedź

Pozdrawiam

Nikt nie pomoże ?

1. Sprawdź napięcie linki sprzęgła, może jest zbyt napięta i jedziesz na pół sprzęgle. Co naprawić, to Ci nie powiemy, bo wpierw trzeba wiedzieć, co naprawić.
2. Polecam Allegro, Mielocha i Racing Planet. Sam musisz poszperać i znaleźć co Ci pasuję.
3. Sprawdź, czy czasem nie palą się dwa włókna na raz. Jak mnie pamięć nie myli, to na krótkich powinno świecić się włókno bliżej lampy, a na długich bliżej środka.
4. W zacisku masz mały zaworek, powinien być osłonięty gumowych ochronnym kapturkiem, należy go poluźnić i zacząć pracować klamką hamulca, aż zacznie lecieć sam płyn hamulcowy, bez bąbelków powietrza. Po wszystkim uzupełnij płyn.
5. Albo opona jest krzywa albo kierownica źle dokręcona.
6. Na moje oko to, żeby dobrze wszystko przemalować (czyli na dwa razy) to ze trzy setki każdego koloru plus ze dwie klaru.
Jakość foli jest zależna od ceny. Jak chcesz zwykłą, to bierz najtańszą z Allegro.