Kilka pytań związanych z nowym skuterem

Mam skuter Barton Falcon 50 2T, w instrukcji jest napisane żeby przez pierwsze 300km nie przekraczać 30km/h, ale nie oszukujmy się taką prędkość to ja rozwijam na rowerze ;) Pytanie brzmi, czy warto się do tego stosować? Druga sprawa, można tym skuterem wjeżdżać w nieco cięższy teren tj. piaskowa droga z lekkim błotem? Kolejna sprawa, to problemy z odpalaniem. Co może być nie tak, jeżeli skuter odpala, ale po chwili gaśnie, a żeby nie zgasł to trzeba odpalać z manetką gazu na 1/8? I czy podczas docierania silnika (pierwsze 1000km?) może na nim jeździć osoba o wadze ok. 120kg? Jest to mój pierwszy skuter, co powinienem jeszcze wiedzieć żeby posłużył jak najdłużej? Kiedy wymieniać jakie oleje? :) Pozdrawiam

aaa jeszcze jedno, jak jadę i zwalniam, to silnik traci moc - tak jakbym puścił manetkę, po czym po ok. sekundzie lub dwóch znowu nabiera mocy. Czasem też ciężko wyregulować prędkość, bywa że silnik reaguje z opóźnieniem tj. przyspieszam manetką, ale skuter nie przyspiesza, aż w końcu dostaje ostrego kopa i podskakują obroty - z tego co wiem szybkie zwiększanie obrotów nie służy silnikowi zwłaszcza podczas pierwszych kilometrów
Sorry za post pod postem, nie zauważyłem przycisku do edycji