Kilka pytań związanych z nowym skuterem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Kilka pytań związanych z nowym skuterem

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe piotreg piotreg 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe piotreg
    piotreg
    Użytkownik

Mam skuter Barton Falcon 50 2T, w instrukcji jest napisane żeby przez pierwsze 300km nie przekraczać 30km/h, ale nie oszukujmy się taką prędkość to ja rozwijam na rowerze 😉 Pytanie brzmi, czy warto się do tego stosować? Druga sprawa, można tym skuterem wjeżdżać w nieco cięższy teren tj. piaskowa droga z lekkim błotem? Kolejna sprawa, to problemy z odpalaniem. Co może być nie tak, jeżeli skuter odpala, ale po chwili gaśnie, a żeby nie zgasł to trzeba odpalać z manetką gazu na 1/8? I czy podczas docierania silnika (pierwsze 1000km?) może na nim jeździć osoba o wadze ok. 120kg? Jest to mój pierwszy skuter, co powinienem jeszcze wiedzieć żeby posłużył jak najdłużej? Kiedy wymieniać jakie oleje? 🙂 Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe piotreg
    piotreg
    Użytkownik

aaa jeszcze jedno, jak jadę i zwalniam, to silnik traci moc – tak jakbym puścił manetkę, po czym po ok. sekundzie lub dwóch znowu nabiera mocy. Czasem też ciężko wyregulować prędkość, bywa że silnik reaguje z opóźnieniem tj. przyspieszam manetką, ale skuter nie przyspiesza, aż w końcu dostaje ostrego kopa i podskakują obroty – z tego co wiem szybkie zwiększanie obrotów nie służy silnikowi zwłaszcza podczas pierwszych kilometrów
    Sorry za post pod postem, nie zauważyłem przycisku do edycji

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie