Kilka pytań Romet 727

Witam od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Rometa 727 4T no i mam kilka problemów a mianowicie.

1.Gwizdek na max to 20km/h

I ja się pytam o co chodzi... Po przeglądzie mi zwiększą czy co...

2.W instrukcji napisane jest "Przez pierwsze 1000km unikać jazdy na maksymalnych obrotach...

Skoro jedzie mi tylko 20 to są to już wysokie obroty? Napisane jest też że nie należy przekraczać 80% prędkości maksymalnej pojazdu. Skoro jedzie mi na full gwizdku 20 to ile mam jeździć 10km/h?

Nic z tego nie rozumiem proszę o pomoc bo ja że tak powiem już "Jestem głupi"

No to coś jest chore?! Przecież to nie jest prędkość. Widocznie coś ze skuterem. Trzeba było sprawdzić jak Ci go przywieźli. Najlepiej zadzwoń tam gdzie kupiłeś i spytaj się co jest grane.

Ja już nie wiem co robić... może coś odblokowują po tych 300km przejechanych (Skuter jest nowy) może trzeba docierać? a co z tymi 80%

dzwoń do nich jutro i powiedz że skuter ma jechać 45 normalnie a nie jak ślimak jakiś... Przecież tak nie może być, będziesz czekał do 300 km a oni zrobią łaskę że odblokują i będzie normalnie jeździł...

No teorytycznie to możliwe że tak jest bo jest na poczatku docierania? (przejechane 8km) A podczas docierania nie jest mi potrzebne wiecej chyba? tylko nie wiem czemu 20

Ewidentnie coś jest nie tak ze skuterem.Powinien jeździć normalnie czyli minimum 45km/h. Nic nie kombinuj sam tylko dzwoń do nich jutro i przedstaw sytuację. Taka rada - bądź stanowczy i nie odpuszczaj tylko domagaj się swojego bo jak zwykle będą chcieli Cię spławić.

Ps. docieranie według instrukcji daje więcej start jak pożytku. Poszukaj na tej stronie artykułu o docieraniu i dobrze je przeczytaj.

myslałem ze tylko ja miałem problem ze wolno jezdził bo tylko 50 ale widze ze są jeszcze wieksze ograniczenia

No, nie ma co kombinować, tylko od razu z rana zadzwonić, bo tak nie może być. Żeby Ci czegoś nie wmówili, nie jeździj, tylko zadzwoń, powiedz, że ma 8km przejechane i od początku tak jeździł.

Wkurzony jestem jak nie wiem dziś tam zadzwonię... Tylko może ja coś źle wytłumaczyłem "Wam" bo gwizdek też dużo przekręcić nie mogę tylko do 20. Może to jakaś blokada ale też mi się wydaje że 45 no przyjdę ze szkoły to zadzwonimy i się dowiem. Dam wam znać co i jak.

No, napisz co powiedzą. Jeśli trzymasz manetkę na tej samej wysokości to i tak ona powoli będzie przyspieszać. To znaczy skuter będzie się rozpędzał mimo, że manetka będzie w jednym miejscu.

No więc, problemem był źle naciągnięta linka odchodząca od gwizdka :) już wszystko ok, no i niestety był problem ze wskazówką paliwa i już naprawione :)

Aha, i jeszcze jedno pytanie po regulacji tejże linki skuterek jedzie max 40 tyle się dociągnąłem a że docieram nie chciałem przesadzać czy po dotarciu otrzymam dodatkowe 5km/h? ;d aha i po ilu km mogę uznać że dotarty? Jaki to cylinder czy tam tłok żeliwny czy alu... bo żeliwny po 300 a alu po 800 bodajże..

Hehe, to raczej Ci się nie zwiększy V-max, bo skuter ma blokady. Powinien 45km/h jechać... Myślę, że na oko 600km i można uznać.
A z tym żeliwny po 300km, a aluminiowy po 800km, to czasami nie odwrotnie? ^^ Chyba, z tego co pamiętam.

aluminiowy się znacznie szybciej dociera niż żeliwny.

To jaki w 727 posiadam ;;p bo mi Panowie mącicie w głowie ;d

W seryjnych skuterach są cylindry żeliwne i dobrze jak będziesz docierał do 1000km, aluminiowe to cylindry tuningowe, sportowe które dociera się krócej.

Nie bardzo rozumiem pytałem jaki cylinder posiada Romet 727

Przecież Andrzej Ci to napisał. Twój skuter ma, chyba żeliwny, bo raczej nie montowali by do chinola cylindra aluminiowego.

Romecik napisał:

Nie bardzo rozumiem pytałem jaki cylinder posiada Romet 727

Żeliwny.

taki 727, komfort? ja mam taki od czerwca. Czy dzwoniles do serwisu? co powiedzieli? U mnie trzeba bylo wymienic swiece po 30stu dniach.