Kilka pytań, dotyczących serwisu skutera.

Witam, mam kilka pytam odnośnie serwisu skutera przed sezonem i w trakcie.
1. Czy można myć filtr powietrza w płynie do naczyń i czy można go nasączać olejem do silników 2t?
2. Chodzi o blokadę: dopalacz spalin
a) czy po odcięciu, zamiast spawać można zakleić to klejem dwóskładnikowym(tym co robi się twardy jak stal)
b) gdy już odetnę tą rurkę to zostają mi dwa końce- ten przy rurze wydechowej co trzeba zaspawać(zakleić), i ten co leci do tego dopalacza spalin - skoro leciały tam spaliny to po odcięciu leci tam powietrze- więc czy go zostawić w spokoju czy też go zakleić? Bo jak zostawić nie zaklejony to trzeba będzie regulować gaźnik.
3. Czy ten moduł będzie dobry do odblokowania:http://allegro.pl/modul-zaplonowy-racing-2t-zipp-quantum-axis-gt5-rs-i2259706633.html , i jak połączyć te kabelki?
4. Wie ktoś gdzie jest śruba spustowa oleju przekładni i która jest do wlewania? Skuter: zipp triad 3, silnik 1p40qmb.
5. Może ktoś bardzo dokładnie - krok po korku, i z wyjaśnieniem jak skuter ma się zachowywać - wyjaśnić regulację gaźnika?(czytałem wiele poradników ale kiepsko idzie mi zrozumienie tego wszystkiego)
6. Czy do wykręcenia świecy jest potrzebny jakiś specjalny klucz? I jak dokładnie wykręca i wkręca się tą świecę?
7. Wie ktoś może gdzie są blokady w barton energy?
8. czy przy wyłączonym silniku, gdy poruszam manetką to mogę zalać skuter(z kolegą się przekomarzałem, i stąd to pytanie)
9. Przy klamce hamulca przedniego jest taki tłoczek w uszczelce który popycha płyn hamulcowy - mam tą uszczelkę popękaną ale nie cieknie i płynu jest dużo, czy muszę niezwłocznie wymieniać tą uszczelkę? ile to może kosztować?(mechanik lubi zdzierać kasę)
10. Czy popsikanie tarczy hamulcowej wd40 może spowodować znaczne osłabienie hamowania i czy po jakimś czasie siła hamowania wróci do poprzedniego stanu?(zakładając że hamowanie osłabnie, bo przecież wd40 to także smar)
Nie mówcie żebym użył wyszukiwarki bo używałem i nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania, a nawet jeśli to były dla mnie niewystarczające.

Pozdrawiam!

1. Jeśli nie jeździsz dużo po polnych drogach to raczej tak. Ja tak robie.
6. Tak, jest klucz do świec, jeśli posiada się skuter, czy samochód to jest on niezbędny.

Oj szefuniko, nie za duzo tych pytań na raz..?

1-tak
2-nie
3-w zależności od kostki i układu pinów
4-wie
5-czytac ze zrozumieniem
6-tak
7-wie
8-tak
9-niezwłocznie nie, ale w najbliższej przyszłości
10-tak

Cóż, ja pytam na poważnie. Pietro - twoje odpowiedzi za dużo to tutaj nie wnoszą. No ale ja nic nie poradzę. Co do pytania 1: tak czyli że mogę myć w płynie do naczyń czy tak, że mogę go nasączać olejem do 2t? Pytanie nr.2 nie jest pytaniem na które oczekuje odpowiedzi tak/nie.

Szefuniko napisał:

Cóż, ja pytam na poważnie. Pietro - twoje odpowiedzi za dużo to tutaj nie wnoszą. No ale ja nic nie poradzę. Co do pytania 1: tak czyli że mogę myć w płynie do naczyń czy tak, że mogę go nasączać olejem do 2t? Pytanie nr.2 nie jest pytaniem na które oczekuje odpowiedzi tak/nie.

Jakie pytania, takie odpowiedzi ;)

1-tak, możesz myć w płynie do naczyń i nasączyć olejem do 2T
2-nie, nie możesz kleić klejem otworu po odciętym zawirowaczu spalin