lakierowanie – kilka pytań

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Benny
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

Witam, ostatnio pomalowałem swój motorower, wyszlifowałem 150/600/1200, następnie położyłem podkład, potem 5 warstw lakieru i na to bezbarwnym, efekt o dziwo zadawalający, mimo że pierwszy raz coś takiego robiłem, żadnych zacieków itd, ale nie o tym, pytanie jest takie, że chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie, takim lakierowanym motorem będę mógł pojechać na myjnie? (Lub chociaż umyć gąbką) + czy coś źle zrobiłem? czy benzyna nie spłucze lakieru? (Ciekło mi troszkę z baku, zrobiłem własnoręcznie zaślepke i niby już nie cieknie, ale jednak przy nalewaniu paliwa jak trochę poleci, to chciałbym wiedzieć czy popadać w dramaturgie, czy mogę być spokojny :D) Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

w zasadzie przy temperaturze 20 stopni pełna polimeryzacja powinna trwac około tygodnia – jezeli to samochodowy lakier a nie jakiś śpraj w puszcze do wanien i sztachet.
    Max dwa tygodnie. Jezeli po tym czasie dalej bedzie miękki to znaczy że miał złe proporcje

Benny
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

Powiem tak, według producenta jest on do samochodowym, ale zaskoczyła mnie jego cena (20zł :O) Bardzo tanio, no ale cóż, lepszego nie mieli. Dziekuje za odpowiedź 🙂

Benny
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

„Spraila” tak się nazywał ten spray.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

Spraila to firma a nie rodzaj lakieru. Hgw co kupiłeś. Ale po cenie wnioskując to jakiś lakier renowacyjny/zaprawkowy. Szału nie bedzie.

Benny
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:
    Benny
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

Jeśli mam być szczery to głównie zależy mi na tym, żeby benzyna tego nie przeżarła i za szybko nie odpadł, za dwa sezony kupuje już lepszy sprzęt.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

syf to może nie ale takiej powierzchni i trwałości jak lakier z mieszalni nakładany pistoletem to nie da. Myślę że przy takim malowaniu klar zacznie złazić po sezonie. Oczywiście zależy ile jeździsz, ile na słońcu postoi..itd

Benny
    Uczestnik
    • 3
    • 10Postów:

Przez rok przejechane 4k km, wiec chyba nie dużo, chowany do garażu tylko na zimne dni, tak stoi na zewnątrz. Dziekuje za odpowiedź

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button