Romet 727 - Problem z kierunkowskazem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet 727 - Problem z kierunkowskazem

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lukario Lukario 7 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #89065 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wiktor735
    wiktor735
    Użytkownik

hej, w romecie 727 premium nie dziala mi kierunkowskaz lewy tylni a reszta dziala poprawnie.
    Kompletnie sie na tym nie znam a slyszalem ze jak drugi nie miga szybciej to zarowka nie jest przepalona..
    zna sie ktos na tym??
    Co mam zrobic? gdzie sprawdzac?
    Mam gwarancje, ale niewiem czy to sie lapie (bowiem napisane jest: gwarancji nie podlegaja uszczelki kierunkowskazow, czy cos takiego)
    z gory dzieki za pomoc!

#89068 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Myślę że po prostu żarówka się przepaliła.U mnie nawet gdy wyjmę jedną żarówkę to druga wcale szybciej nie „miga”.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #89071 Odpowiedź
    wiktor735
    Użytkownik

okej, jesli przepalila mi sie zarowka to kupie nowa 😛
    ale pomyslalem teraz ze moze kupie od razu jakies ledy na wszystkie kierunkowskazy.
    co o tym sadzicie? Jaki bylby to wydatek?
    Beda jakies problemy z instalacja?
    I czy strace po tym gwarancje?

#89072 Odpowiedź
    Dziadek100
    Użytkownik

Jakbyś chciał wymienić wszystkie żarówki na led-y to wtedy musisz wymienić przerywacz kierunkowskazów na elektroniczny.Nie wiem jak u Ciebie wygląda sprawa żarówek,mam na mysli to czy klosze się odkręca od czoła czy trzeba tak jak u mnie zdjąć przednią osłonę i wyjąć całe gniazdo z żarówką.U mnie musiałem dobrać taką żarówkę aby zmieściła się w otwór.Jak masz zdejmowany klosz to wtedy nie ma problemu,ale trzeba dobrać taką żarówką aby po prostu się zmieściła.Zwróć uwagą jakie bolce mają twoje żarówki.Są dwa typy żarówek,pierwszy ma bolce symetryczne (BA15S)drugi typ ma bolce niesymetryczne – jeden bolec jest przesuniety o 30 stopni (BAU15S).Jeśli chodzi o koszt całej operacji to mnie kosztowało to około 150 złotych.
    Logicznie myśląc nie powinieneś stracić gwarancji.Ale jak znam życie to pewnie jakiś „ważniak” z serwisu może mieć jakieś obiekcje.Ja mam dobrze z „moim” serwisem,nie mam żadnych problemów z wymianą czegokolwiek.

#89079 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Myślę że wymiana na ledy nie byłaby droga. Ja kupuję zipp-a quantum r a on ma wszystkie lampy ledowe co sprawia że jest bezpieczniejszy, bo ledy 100 razy lepiej widać niż zwykłe żarówy.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #89080 Odpowiedź
    wiktor735
    Użytkownik

aa, dzieki, rzeczywiscie to wyglada na skomplikowane, przynajmniej dla mnie. :).
    Mam jeszcze jedno pytanko, czy moze poprostu kupic pierwsza lepsza zarowke do kierunkowskazow zwykla czy tez patrzec na te bolce symetryczne i wgl. Jak wymontuje zarowke i pokaze w sklepie to cos mi dadza, nie?
    poprosilbym ewentualnie o jakiegos linka z taka zarowka

#89094 Odpowiedź
    Dziadek100
    Użytkownik

Wpierw wyjmij żarówkę i wtedy będzisz wiedział jakie masz w swoim skuterze.Potem podejmij decyzję czy zakupisz nową identyczną,czy też przejdziesz na ledowe.Najważniejsze aby wiedzieć jaki się ma gniazda w skuterze :).

#89137 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

miałem kiedyś ten sam problem co ty 😉 też mi lewy przedni kierunek szybciej migał, okazało się że żarówka wypadła i latała sobie po całym kloszu 😀 wystarczyło włożyć ja z powrotem i po problemie.

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
Odpowiedz do: Romet 727 - Problem z kierunkowskazem
Informacje o Tobie: