kierunków brak-baotian 4t

Witam.
Mam taki problem, mianowicie gdy mój skuter jest wyłączony to mam kierunki, jest klakson, natomiast gdy odpale silnik, nie mam klaksonu i kierunkowskazów. Znajomi mi mówili że moge mieć gdzieś zwarcie, tylko ja nie wiem gdzie, i nie wiem czy to na pewno jest przez zwarcie.
Proszę pomóżcie !!

wyłączony czyli niby jaki? masz kluczyk w kieszeni czy masz kluczyk przekręcony w stacyjce na zapłon tylko silnik nie pracuje?

wylączony, czyli że mam kluczyk przekręcony i wtedy wszystko działa

wyłączony czyli że silnik nie pracuje a cała reszta jest jak najbardziej włączona tak?
No wiec różnicą miedzy tym że silnik działa i nie działa jest to że prądnica i regulator napięcia pracuje lub nie.
Tutaj musisz szukać.

tak właśnie.
czyli prądnica, albo regulator napięcia jest zepsuty ?

tylko właśnie w moim skuterze nie ma regulatora napięcia ;/

i poprzednio ci umknęła ta drobna informacja? nie masz wrażenia że marnujesz ludziom czas?

Nie masz bo go wymontowałeś sam czy tylko wydaje ci sie że nie masz ?

no umknęła, a czy to cos złego ?? ważne że w ogóle mi się przypomniało.
a po prosty chcę żeby mi ktos pomógł, bo nigdy takie czegoś (że kierunki i klakson nie działa) nie było

ja go kupiłem od takiego kolesia, i on go duzo tuningował, tato kupił właśnie kiedys ten regulator, ale starego nigdzie nie było

tu ma być
http://www.skuterowo.com/forums/topic/problem-z-regulatorem-napiecia
a jak nie ma to ma być.
Problemy sie skończą

a to takie coś.. to już to mam, bo znalazłem i założyłem,
ale nic sie nie zmieniło ;/

wiec jest źle podpiete. ponieważ masz skuter po dłubaczu musisz zweryfikować zgodność instalacji elektrycznej skutera z oryginalnym schematem.
ponieważ tylko dłubacz wie gdzie rączki wsadził i jakie miał o tym pojecie.
Ewidentnie kiedy pojawia sie prąd z prądnicy to pojawia sie albo za duży albo zmienny nie tam gdzie trzeba.

ahaa, a ten schemat gdzie mogę znaleźć?
właśnie kiedyś miałem za duzy prąd i mi wszystkie żarówki paliło, a teraz nie pali, ale nie mam klaksonu ani kierunków

w google?
https://www.google.pl/search?q=skuter+4t+schemat+instalacji+elektrycznej&espv=2&biw=1255&bih=824&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=JsjpVNbKEIrkaLiHgKgK&ved=0CAYQ_AUoAQ

ok.. tylko ja nie bardzo się na tym znam

no to albo się zaczniesz znać albo musi to zrobić ktos kto sie zna.
Zasada jest prosta. Musisz sobie dopasować schemat a potem tropic czy każdy kabelek idzie tam gdzie powinien, czy te wchodzące np obok to takie kolory jak byc powinny i czy idą tam gdzie powinny.

a możliwe że gdzieś jest zwarcie ?

No cierpliwy jesteś z tymi pytaniami... ostatnie już niestety jest mało inteligentne, więc zamyśl się nad nim nieco...
W instalacji elektrycznej - bo taka jest jej natura - ZAWSZE istnieje możliwość zwarcia i analogicznie możliwe jest, że go nie ma.
Przeczytaj jeszcze raz odpowiedź Wombata i albo weź się do żmudnej roboty, albo weź się do jakiejkolwiek roboty, żeby zarobić na wynagrodzenie elektryka... :)))