Kierownica trzęsie przy predkosci 50+ i przy hamowaniu

Witam gdy jade 50+ km/h lub hamuje przednim strasznie szarpie do przodu i do tylu ale to nie wina lozysk bo tam jest dokrecone wszystko ladnie wiec co moze byc przyczyna ? ;/

Jak może Ci przy hamowaniu szarpać do tyłu? :)

no widocznie moze :d

A skoro łożysko nie to nie wykluczone, że:
1. masz krzywą felgę
2. coś z oponą (wyważenie koła, wada opony itd)
3. krzywa tarcza hamulcowa
4. problem z lagami, zużyte, brak oleju itd
Muszisz to wszystko sprawdzić.

felga jest prosta opona no raczej dobra jest tarcza tez prosta bo jak krece to nie ociera nic no i wlasnie zostaje to ze problem z lagami tez tak sadze wlasnie po tym ze slabo chodza w sensie ze nie wbijaja sie zbytnio i nie wypychaja i co teraz mam zrobic ?

Nie rozbierałem zawieszenia więc Ci nie powiem. Ja bym do serwisu jakiegoś podjechał, niech sprawdzą szczelność, ewentualnie wymiana oleju/uzupełnienie.

okey dzieki wielkie ;)

Napisz dokładnie jaki to model skutera.

sprawdź jeszcze łożyska główki ramy ( kierownicy ) luzy na nim tak samo powodują bicia na cały piździk .

a mozliwe jest to ze tarcza jest krzywa ale tego nie widac i nie obciera i czy klocki moga nie rownolegle wypychac ? ;p

Ja bym obstawiał krzywą tarczę hamulcową lub luźne połączenie lag(i) z półką. Ewentualnie niedokręcone łożyska główki ramy.

rozbierz przód skutera i zobacz co w trawie piszczy.

no rozbierałem rano lozyska sa ok dokrecone itp :P wiem jedno ze nie mam oleju w lagach bo nie wbijaja sie dobrze ani nie wypycha ale to raczej nie od tego tylko cos albo z tarcza lub hamulcami bo jak hamuje to jakby bya krzywa tarcza ze hamuje dobrze slabo dobrze slabo przy hamowaniu

ale tez o to chodzi ze jak moze byc krzywa tarcza skoro zakrece kolem i jest okey nie ociera nie widac krzywizny a jak jade juz 50+ to szarpie i przy hamowaniu nie kumam tego :D

Pozbądź się czym prędzej tego wynalazku! Szkoda Twojego zdrowia. Nie masz pewności, że następnym razem nie odpadnie ci koło, nie złamie się rama, nie odpadnie kierownica :-)

Jaasne :D

Sprawdź tarczę i klocki to będziesz wiedział czy w nich leży przyczyna.

koło może mieć "jajo" lub też luzy na łożyskach