Kierowanie Skutem – UE

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Kierowanie Skutem – UE

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Siemanko 🙂

Posłuchajcie bo na te wakacje mam zamiar wyruszyć skuterkiem poza granice naszego państwa. Mam na myśli Czechy, i tutaj mam pytanie w jakich państwach Unii Europejskiej karta motorowerowa pozwala mi na kierowanie skuterem a w których jest wymagane prawko. I Czy w którymś mogę wozić kogoś w tym wieku co mam (16l.) Czyli we dwie osoby bez problemów ?

Co do ubezpieczenia, jest to warta która należy to stowarzyszenia ubezpieczeń i obejmuje takie kraje jak Czechy, Niemcy, Ukraina itp… sąsiadów i nawet UK.

Czekam na konkreciki 🙂 Pozdrawiam SharkY :571:

Anonimowy

W Czechach jest prawo jazdy AM(do 50ccm), ale ze względu na Konwencję Wiedeńską nie mogą się przyczepić do karty motorowerowej(muszą honorować prawo PL). U nich nie występuje pojęcie „motorower”, więc mogą być małe problemy z jazdą tam na kartę motorowerową 😉

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Anonimowy

tez bym się kiedyś tak wybrał ;p ale w życiu nie wziął bym kogoś na pakę , za bardzo męczące

Anonimowy

w Cesky Republic dostał byś mandat i prawdopodobnie holowanko na parking policyjny
    W dupie mają honorowanie prawa PL.
    Inny kraj inne prawa Proste;)

Anonimowy

We włoszech trzeba mieć taką kategorię prawa jazdy..;/ pewnie coś takiego jak AM.
    I tam normalnie dostajesz mandacik;/ Ja miałem się wybrać na ukraine bo mam chyba z 80km albo mniej… ale tam chyba wizy czy coś;| a cukierków chciałem kupić;d

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

To jest jakaś możliwość podróżowania na skucie, skoro u nas nie można zrobić prawka na skuta honorowanego we wszystkich krajach UE??

Anonimowy

Wiecie, w dupie mam ich honorowanie prawa RP, ja mogę zostawić skuta po Polskiej granicy (10 metrów od niej) Pod pensjonatem i nikt mi nic nie zrobi. Ale widać właśnie co wnosi UE, i to całe zjednoczenie 🙄 A na nogach się wypuścić można nawet pare km wiec sklepy będą :).

I tak jest też w Niemczech ? 😐

Anonimowy

Nie, w niemczech alkohol jest od 16. roku życia :mrgreen:

Anonimowy

Nie no bez jaj 🙂 Pytam się poważnie 😛

Anonimowy

poważnie SharkY, po co chcesz jechać skutem, skoro na nim nie wrócisz, korzystając z dobrodziejstw miejscowego prawa 😆

A tak na poważnie:
    „w Niemczech jest prawo jazdy M na motorower, ale jeśli nie masz to nic Ci nie zrobią, proponuje przeczytać ich prawo odnośnie uprawnień, tak samo jak np. Simsony do 91′ u nich mogą jechać maks. 60km/h , natomiast po tym roku 45km/h.” -> tak znalazłem na podobnym forum, nie wiem, ile w tym prawdy…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie