kiedy wymontować wirnik chłodzący silnik agility 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery kiedy wymontować wirnik chłodzący silnik agility 50

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #311833 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe pavianek
  pavianek
  Użytkownik
  • Postów: 32

  Witam. Pytanie brzmi przy jakich temperaturach na zewnatrz bezpiecznym jesy zatkanie ( jesli tak to czym ) , lub calkowity demontarz wirnika chlodzacego silnik??
  Teraz np rano przy ok 15C to slaby jest skuter ale jak wracam z pracy i jest plus 28 jezdzi normalnie.
  Kymco agility 50 4t ( chlodzenie tylko powietrzem).

  #311838 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 550

  przy żadnych
  natomiast masz do regulacji gaźnik.
  Skoro wtedy kiedy jest +28, silnik jest rozgrzany, ciągnie rozrzedzone gorące powietrze i mimo to ma moc – to znaczy że na te warunki dawka paliwa jest dobra.
  Natomiast na zimno (kiedy powietrze jest bogatsze w tlen w każdym zassanym decymetrze sześciennym) tej mocy nie ma – to znaczy że w takich warunkach dawka paliwa jest zła.
  Tylko teraz musisz rozróżnić czy tylo przez pierwsze 2/3 minuty jak jedziesz na ssaniu a potem nawet mimo 15 a nie 28 stopni jest dobrze czy też nawet po 20 minutach przy 15 stopniach wciąż jest źle.
  W pierwszym wypadku jest to kwestia jazdy na mieszance wzbogaconej przez ssanie – i słabsze osiągi są raczej normalne ale to powinno po chwili ustąpić.
  W drugim wypadku to kwestia przeglądu i innej regulacji gaźnika (ze sprawdzeniem automatu ssania włącznie). Kolor świecy sprawdzony po takiej jeździe coś by powiedział.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: kiedy wymontować wirnik chłodzący silnik agility 50
Informacje o Tobie: