Keeway ry8 2008r 2t Tuning

Witam posiadam skuterka keeway ry8 racing 2008r 2t 50ccm jak na razie :wink:
zastanawia mnie stuningowanie skutera na 70ccm i nie wiem czy te części będą dobre i kompatybilne ze sobą ;]
chciałem zastosować takiego setupa ;D :

  • Wał korbowy Kit Tec Racing, CPI / Keeway 12mm luzy łożyskowe c4
  • Cylinder Kit Malossi Sport 70cc, CPI / Keeway, sworzeń 12mm ( żeliwo )
  • Gaźnik Motoforce 17,5mm, Minarelli / Peugeot (do ssania automatycznego)
  • Króciec gaźnika 21mm Motoforce Minarelli leżące 2T
    (nie wiem jaki króciec ssący dać czy 21mm ,22 mm , 24mm itp …bo się na tym nie znam więc pewien nie jestem czy wejdzie do tego gaźnika jeżeli nie to proszę o kom :wink: )
  • Pasek napędowy 788x17x28mm Bando
  • Wydech Arrow Street Aluminium Black, CPI / Keeway (E)
  • wiadomo nowa świeca , filtr paliwa , chciałem dać filtr stożkowy , oczywiście nie za 30-40 zł :wink: , uszczelki itp…
  • Zawór membranowy TEC Sport Minarelli leżące Morini LC
    a w późniejszym etapie wiadomo to juz sportowe sprzęgło i wariator ale z tym dam sobie radę i co o tym myślicie czy może macie jakieś sugestie . Pozdrawiam ;]

do tego cylindra gaźnik 19mm. Wiesz że bedzie ci palił 6,5-8 litrów?
wydech za słaby do tego cylindra. dodaj do listy moduł.
chcesz to stroic na seryjnym sprzęgle i wariatorze to życzę powodzenia :slight_smile:

moduł mam odblokowany o spalanie nie martwię się ;D
a czy gaźnik 17,5mm nie styknie inni dają tylko większą dysze i niby mają git
co do sprzęgła i wariator to zakupie też myślałem nad malossi multivar i Sprzęgło Malossi Fly Clutch d.107mm, Minarelli
wydechu nie chce kupować za 600-700zł

to nie chodzi o to co chcesz tylko w co się pchasz. Wybór cylindra decyduje o reszcie.
Jeżeli decydujesz się na 10-konny cylinder to zrób to tak żeby to z niego wykrzesać a potem wykorzystać. Inaczej bez sensu jest ten cylinder bo nie zrobi tego za co płacisz. Kup słabszy i wtedy twój 17mm gaźnik ma sens (zwłaszcza że w wersji od MF nie mają najlepszej opinii).
Ale jeżeli chcesz mieć “git” to rób jak napisałeś.

a ten Cylinder Kit Airsal T6 70cc, CPI / Keeway, sworzeń 12mm będzie słabszy ?

znajdź ile deklarują mocy dla niego to się dowiesz