Keeway Ry6:Wymiana cylindra a wał.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Keeway Keeway Ry6:Wymiana cylindra a wał.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szymonk Szymonk 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Szymonk
    Szymonk
    Użytkownik

Witam serdecznie !
    Mam takie pytanie, ponieważ od 2 lat jeżdżę na 50 ccm i postanowiłem nieco ulepszyć swój skuter. Chodzi o zmiane cylindra, planowałem już ją od roku ale w końcu nadszedł czas no i pytania.
    -Czy jeżeli będę wymieniał cylinder to muszę wymienić wał? Czytałem, że trzeba i, że nie trzeba. Więc jak w końcu z tym ?
    -Czy po wymianie cylindra powinienem zmienić filtr na stożkowy?
    -Czy powinienem zamienić rolki na cięższe ? Obecnie mam 4g
    – Jaki olej stosować? Obecnie stosuję olej castrol power racing 2t
    – no i w ogóle co powinenem wymienić również po zmianie cylindra
    Chciałbym dodać, że w skuterze mam zmienione:
    -Wydech laser pro x5
    -Sprężyna centralna malossi ( chyba na czerwona juz nie pamiętam)
    -Wariator ”sportowy” od wm motor – tak wiem szajs,
    -rolki 4 g
    Chyba to wszystko, najbardziej mnie interesuje pytanie czy muszę wymienić Wał na wzmocniony, no i w ogóle co powinienem jeszcze zmienić.
    Do wydania 400zł z robotą, więc pewnie 300 zł zostanie mi na części, cylinder kupuje zwykły za 120 zł. Jeżeli okaże się, że nie potrzeba wału to kupię jakiś za 180 zł cylinder.
    aha i jakie mam dać wymiary cylindra? Keeway Ry 6 2011 r.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

http://allegro.pl/cylinder-ceramiczny-80-cm3-nikasil-minarelli-a-c-i5077092880.html
    ale w łożyska na wał bym zainwestował ten zestaw u góry to podróba airsala więc d*py nie urwie a wał wytrzymać powinien.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Szymonk
    Użytkownik

no ale cylinder ma swoją cene, 240 zł. Tak jak mówiłem mam do wydania tylko 300zł.
    I do tego jeszcze wał i sprzęgło więc nie da rady. A sprzęgło i dzwon również muszę wymienić? A jak z tym wałem ? muszę go wymienić ?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Jak bym sobie robił to bym wymienił i wał i łożyska na nim,a widzę że wszystko ma byc tanie więc na ala sportowy garnek 70 do od żółtego kolegi z ciągdurasu którego musisz kupić głowicę bo stracisz na mocy wał seryjny powinien wystarczyć ale jak to dlugo pochodzi???????

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zmienisz gar to warto wymienić łożyska i wał. Olej zostaw ten co masz.
    A o reszcie wymian dowiesz sie podczas regulacji. Bardzo mozliwe że i rolki i sprężyna centralna i co najmniej dysza w gaźniku lub cały gaźnik jeżeli masz jakies małe 12mm. A w dalszej perspektywie zapewne wariator

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe kargulec12
    kargulec12
    Użytkownik

Jak chcesz zakładać chiński cylek to szkoda pieniędzy na wał, a jak markowy cylek i zostawić orgyinalny wał to szkoda kasy na cylek. Ja polecam kupić: http://allegro.pl/cylinder-tlok-2t-70cc-keeway-zipp-cpi-jog-tune-ex-i5089239800.html
    Do tego markowe łożyska z luzem c3: http://allegro.pl/lozyska-na-wal-walu-toxik-ntn-minarelli-aerox-bw-s-i5119585587.html
    Powinno być wszystko ok., do tego cylka zakładasz głowicę od 50ccm.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Głowica 50 pasuje do każdego 70cm ale nie uzyskuje wtedy pełnej mocy.

Szymonk
    Użytkownik

Kargulec czy te łożyska na wał coś mi dadzą ? Wał stanie się przez to mocniejszy? Dlaczego mam to zamówić ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jakby nic nie dawały to by nie było zalecenia ich wymieniać. łożyska podpierają wał i zapobiegają jego niepożądanym ruchom i odchyleniu go od osi pracy.
    Z kolei też przyjmują na siebie impet energii zapłonu mieszanki..itd. Wiec jeżeli zaczna miec luz to wał zacznie sie tłuc. A zaczną miec luz jeżeli przyłożysz większa siłe z wydajniejszego cylindra

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Szymonk
    Użytkownik

aha dzięki 🙂 No ale takie jeszcze jedno pytanie, te łożyska na tym linku to do markowych skuterów , niestety mój markowy nie jest. Będą te łożyska pasowały do mojego ?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie