Keeway Ry6; przymula

Witam serdecznie.. wałkuje już ten temat od sporego czasu ale nigdzie nie doczytałem się odpowiedniej odpowiedzi..
Mam pytanie..
W swoim skuterze mam włożony wariator wm motor, rolki 4g oraz Wydech laser xPro 5.. był bardzo drogi..
Skuter jedzie na prostej yyy 68 km/h .... zależy od wiatru itp. xD
Lecz jest mega problem.. wystarczy lekka górka lub 2 osoby i skuter nie mal że staje.. 40 w dwie osoby to jest max.. lub pod LEKKĄ górke.. skuter po prostu staje.. nie ważne z kimś czy ja sam jade.. to już mnie przerasta.. myślałem, że jeżeli założę wydech to skuter będzie mocniejszy itp. lecz niestety wzrosło przyspieszenie o 4km ale tylko na prostej..
I teraz co mam zrobić? Myślałem nad zmianą rolek lecz nie wiem jakich, ew. nad zmianą sprężyny centralnej lecz też nie wiem jakiej..
Myślałem również nad regulacją gaznika, powiększenie dyszy lub wstawienie stożkowego.. lecz nie umiem grzebać przy gaznikach i tu musiałbym jechać do kuzyna a on zawsze coś wezmie za robote.. ale też wątpie żeby chciało mu się grzebać cały dzien przy gazniku by zarobić 20zł..

I teraz takie główne pytanie, co mam zrobić by skuter tak nie przymulał ? Do wydania mam 100zł i ani grosza więcej.

Załóż stary wario bo wm to szit

Wariator szit to raz, dwa-wrzucaj twardszą centralkę-Keewaye mają bardzo miękką seryjną (no chyba że coś ostatnio zmienili), twardsza jest Ci potrzebna i ewentualnie rolkami wyreguluj.

Ja miałem wario wm w 2t na wale 16mm i mam teraz na 13mm. Miałem też w 4t i nie narzekam, według mnie to bdb. wariatory. Dokup sprężynę centralną +1000, nowy pasek, spróbuj z rolkami 3,5g.

"Miałem" to się Górnik zesr.. :) A na poważnie wm to wilmat ładnie pomalowane zamienniki seryjnych części upodobnione do sportowych aczkolwiek gorszej jakości.Jak sportowy wariator może być tańszy od wariatora do chińczyka standard pierwszy montaż?

Dobra dajcie już sobie spokój z tym krytykowaniem tego wariatora.
Zadałem pytanie co mam zrobić by skuter nie przymuał, po odpowiedziach wiem tylko, że wariator to szit. Oryginalnego wariatora nie mam tak samo rolek.

Sprężyna centralna mallosi coś na to pomoże? http://allegro.pl/sprezyna-malossi-piaggio-sfera-zip-50-2t-zolta-i4681537550.html będzie pasowało do mojego keeway'a ?

http://allegro.pl/sprezyna-centralna-stage6-medium-minarelli-morini-i4653324419.html

Nie prawda że wario wm to zamiennik oryginału, jest to wierna kopia naraku hs. Więcej, ten wariator jest lepszy od s6 sport pro jeśli chodzi o v-max gdyż ma bardzo dużą szerokość bo ponad 99mm, na przyśpieszenie i elastyczność lekko lepszy jets s6. Dodam również że wcale nie jest złej jakości 3k km i zero progów, rolki z kompletu są lepsze niż motorforce za 20zł. Więc proszę nie jeździć po czymś czego się nie miało bo nie wszystkie części wm są złe, nie mówię że ta firma to nw. co ale jak za tą cenę robią niezłe rzeczy, nie wliczając cylindrów do 2t.

A co do sprężyny to możesz brać tą stage 6 medium ale ja polecam: http://allegro.pl/sprezyna-centralna-sprzeglo-2t-1000-longija-zipp-i4661403760.html
Tania i nie mięknie po nagrzaniu, lekko miększa od s6 hard bo posiadam obydwie.

kargulec12 przerobiłem tych wario od h i nie mów mi że jest taki super[chyba na chińskim pasku z rajtek] załóż x kevlar i zobacz wario za 1000km