Keeway RY6 - czy prędkość mogła w jakiś sposób uszkodzić cylinder?

Witam Serdecznie.
Mam takie pytanie. Zawsze swoim skuterem jeżdżę nie więcej niż 50-60km/h. Ponieważ po prostu o niego dbam.
Dzisiaj jak wiecie było gorąco.. 32*C. Koledzy tam się zawsze śmieją, że muszą się wlec za mną 50km/h i, że mój skuter więcej nie wyciąga. Więc im dzisiaj pokazałem... przez dobre 5/6 km się ścigaliśmy.. czyli ciągle 1/1 v-max.. .. upał.. ponad 30 stopni... jedyny plus, że droga była między lasem.. i teraz pytanie, czy mogło to w jakimś stopniu wpłynąć na żywotność silnika?

A coś Ci się dzieje z silnikiem?
Wysokie obroty (maksymalne) nigdy nie wpływają dobrze na stan żadnego silnika.

No zbytnio się nic nie dzieje.. Po jeździe go zgasiłem, po 5 minutach normalnie odpaliłem i jechałem dalej.. i tak prosto do garażu..
A ja po prostu jestem taki, ze dbam o swojego skuta i chce wiedzieć, czy mogło się coś stać.. ;p Idę się przejechać teraz także napiszę za 2 godziny..

Nic się nie stało czasami jest dobrze przygazować bo jak się jeździ z małymi prędkościami to się muli

Nic mu nie jest :)

No ogólnie nie zauważyłem jakiś większych zmian..
Ja ogólnie jestem może tyle przewrażliwiony .. ;p ponieważ nie dawno czytałem jak niektórym po 5 km v-max'a skuter się zatarł.. także trochę się boję a chce nim trochę pojeździć..
Aha i mam jeszcze pytanie, ponieważ obecnie leje olej ELF Selfix 2st / mineral bases kosztuje tam ponad 20 zł ale chce zmienić na lepszy..
Czytałem, że ten olej ma dobre opinie: olej castrol power 1 racing 2t i mam pytanie. Na tej aukcji napisane jest, że ''jest odpowiedni do wszystkich nowoczesnych 2-suwowych silników motocyklowych zarówno europejskich jak i japońskich producentów''. No ale keeway jest chyba chiński, co znaczy, że nie mogę tego oleju lać? Dobry jest ten olej?
Chce dla skuta jak najlepiej także wiecie ;p

http://allegro.pl/olej-castrol-power-1-racing-2t-do-dwusuwow-i4435212783.html - zapomniałem dodać linka do aukcji ;p

Powiem, tak - ja zawsze jeżdzę swoim chińczykiem ile fabryka dała. I wcale nie stosuję oleju Castrol Power1 Racing. I co? I nic. Kompletnie nic. Poprzednim przejechałem tak 30000 km, obecnym już 5700.

Powiem tak - kup jakiś dobry olej półsyntetyczny - Elf Moto 2 HP Eco, Castrol ActEvo Scooter, Orlen Platinum, Mobil Extra, Motul Scooter Expert... To tylko przykłady. API TC, JASO FC lub FD, ISO L-EGD lub EGS - te parametry są w zupełności wystarczające. Możesz pokusić sie na olej w pełni syntetyczny - to trochę większy wydatek ale silnik pracuje jakoś tak ciszej, bardziej miękko, mniej metalicznie... Wprawdzie są to oleje do jednostek krecących 15000 rpm i więcej i nie wykorzystasz pełni ich możliwości to jednak daje to coś na plus do żywotności i zauważyłem, że zimny silnik na nich zapala z pół strzała.

Hmmm.... no ale powiedz mi, mogę spokojnie lać ten olej castrol racing 2t do swojego skutera chińczyka? Nie chodzi mi tutaj zbytnio o wydatki bo są wakacje i zawsze idę sobie gdzieś dorobić... Właśnie wczoraj patrzałem na cpn za nie całe 50zł w pełni syntetyczny, chciałem już kupować ale właśnie nie kupiłem przez to, że było tam napisane do europejskich silników i jeszcze jakiś.
Aha i oraz czy jest możliwe spuszczenie oleju ? Można oczywiście go wyjeździć ale nie chce jakoś specjalnie ryzykować i wolałbym już go wtedy spuścić gdy zapali się kontrolka, ale czy jest to możliwe? Wiem, że kiedyś go spuszczałem i miałem małe problemy z założeniem wężyka i pytam się czy jest jeszcze jakiś sposób ?

No to i jak? Olej dzisiaj spuściłem, wyjąłem wężyk i wszystko wylałem. Kupiłem już olej castrol racing 2t. 48zł. Lecz teraz pytanie, mogę śmiało wlać tego castrola? Chodzi mi o to, że szybciej lałem olej mineralny a teraz wleje olej full syntetyk.. oczywiście w dozowniku nie ma ani kropli wcześniejszego oleju.. nawet z wężyka wykapało...
Mogę spokojnie ten olej lać ?

Ja leje do mego 2t ten olej Castrol kupiłem u mnie w sklepie z olejami za 33zł /1l

No oky ale chodzi mi o to czy mogę przejść z oleju mineralnego na syntetyk.. szczegóły są w mojej odpowiedzi wyżej....

Szymonk napisał:

No oky ale chodzi mi o to czy mogę przejść z oleju mineralnego na syntetyk.. szczegóły są w mojej odpowiedzi wyżej....

Odpowiedź brzmi: NIE. Zawsze schodzi się z klasą oleju w dół, a nie jak Ty chcesz zrobić w górę. Nie skacze się tak z olejem, jak menda po jajach. Kolejność jest taka: Syntetyk -> Półsyntetyk -> Mineralny. Amen!

A ile kilometrów zrobiłeś na tym mineralu?

Wiem, że się schodzi zawsze niżej. Lecz facet na cps wcisnął mi taki olej na początku roku, zrobiłem nim 1000 max 1500km.

To można powiedzieć, że już silnik na nim dotarłeś. Ja bym już raczej został przy tym mineralu, ale niech się tu może jeszcze bardziej doświadczeni wypowiedzą. Według mnie, to trochę żeś to zapier...ił, skoro wiedziałeś jaka jest prawidłowa kolejność ze stosowaniem oleju. Od początku trzeba było lać syntetyka, choć według mnie, to półsyntetyk w zupełności wystarczy.

No tak, skuter mam dokładny rok, ja sam mam 16. Przez pierwsze kilka miesiący nie znałem się na skutach, sam nawet nie wiem jaki lałem olej, wiem tylko, że drogi. Później mi się skończył i nie miałem kasy by kupić taki sam, więc jechałem na cpn i poprosiłem o jakiś dobry olej ale żeby nie był za drogi. Najpierw chciał mi dać jakieś gówno, nie pamiętam co to był dokładnie za olej ale wiem, że na necie miał złe opinie. Później dał mi elf selfmix mineral bases. Spytałem się czy jest dobry, a on, że olej to olej ważne żeby był. Dobra kupiłem go, jakieś 25zł i tak spaliłem ten cały litr. Lecz dzisiaj mi się już skończył więc jechałem na cpn po nowy. Chciałem taki sam ale z racji, że są wakacje i zawszę idę sobie dorobić trochę zł to miałem więcej kasy niż zawsze. Więc wybrał castrol racing. Więc przyjechałem do domu, spuściłem cały olej który był w dozowniku i wlałem tego castrola.. lecz niestety odpaliłem go tylko na minute bo musiałem iść już zarabiać :)

Kurcze, już go wlałeś? Szkoda. Można było go zwrócić na tym CPN-ie pod warunkiem, że masz paragon i że jest nie otwierany, a tak to znowu dupa. Przynajmniej byś kupił za tą kasę gdzie indziej takiego samego minerala jak miałeś. Z tego co tu czytam, to ładnie namieszałeś z tymi olejami. Cóż, nic tu nie wymyślę, może tylko wieczorem pomodlę się za Ciebie i Twój skuter. No chyba, że go sprzedasz i kupisz nowy?

ale co sprzedam i kupie nowy ? Chyba nie chodzi ci o skuter.. weź nie ogólnie nie strasz.. dopiero teraz poduczyłem sie z tymi olejami dopiero wtedy gdy już go miałem wlane...

Aha i zapomniałem napisać, że mój skuter ma 7 tysięcy przebiegu. Teraz ktoś pewnie napisze, czemu przy taki przebiegu zmieniałem olej, zmieniłęm go dla tego, że zmieniłem w skuterze 2-3 części i teraz skuter ma większe obroty- więc pomyślałem, po co cylek ma się męczyć.. zaczne lać syntetyk..
a teraz jak widzę jeszcze sprawe pogorszyłem.. mógłby ktoś się udzielić jeszcze ?