keeway matrix 2T czy kymco agility 4T

Witam, proszę o poradę odnośnie wyboru skutera. Zastanawiam się nad zakupem skutera Keeway matrix, skuter nowy,bez przebiegu, rok produkcji 2011, cena ok. 3000PLN. Biorę także pod uwagę kymco agility 4T, cena ok. 4000 PLN, nowy , rok produkcji 2013. Ewentualnie proszę o inne propozycje w podobnej cenie. Skuter nie będzie eksloatowany zbyt intensywnie~ 15 km dziennie. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

jakościowo są podobne. gabarytowo też o ile to nie jest Agility City z 16 calowymi kołami - wtedy bym z racji na te wygodniejsze koła brał. Ale po cenie wnoszę że to nie city.

W zasadzie dokonujesz wyboru miedzy cichszym i ekonomiczniejszym za to słabszym skuterem 4T a głośniejszym ale mocniejszym i mniej oszczędnym 2T.
2T z racji na pojemniki na olej do dozownika maja na ogoł ciut mniej miejsca pod kanapą.

Możesz również kupić Agility 2T,trochę droższe,ale mocniejsze.

Który z tych skuterów jest mniej awaryjny?

Zakup nowego, użytkowanie jakiś czas i następnie zbyt, jednak Kymco i raczej z silnikiem 4T.
Pomyśl jeszcze, to są konkretne pieniążki, jak na taki zakup... *małego poruszacza*.

Mam dlugo do czynia z 2t i 4t jezeli chcesz dluzej smigac bez kopania w silnku to zawsze 4t milej jazdy

Zalety 2t
-mocny
-lepszy pod tuning
-łatwy w naprawie
Wady:
-dużo pali,
-do markowych drogie częsci
Zalety 4t
-mało pali
-jest ekologiczny
-ekonomiczny
-tanie częsci chinskie
Wady:
- słaby
- trudniejsze naprawy,

Dzięki za odpowiedzi, jestem bliżej kymco agility bo zależy mi na bezstresowej jęździe (mała awaryjność silnika 4T i lepsze opinie o marce kymco). Uciekła mi sprzed nosa super okazja- nowy kymco agility 4Tza 2900 (rocznik 2012). Mam nadzieję, że do wiosny będą jeszcze jakieś promocje.

Tak jak napisałem bliżej mi do kymco, ale trochę kusi mnie cena tego keewaya, podobno agility 4T ma kosztować na wiosnę 4500-4700 PLN. Nie ukrywam, że dopiero zaczynam przygodę za skuterami i nie wiem czy mi się to spodoba. Zastanawiam się, czy gdybym musiał rozstać się z keeweyem to jest szansa na znalezienie kupca w przyzwoitej cenie, czy też na używanego chińczyka nikt się nie skusi, albo uzyskam np 1/3 ceny zakupy po roku użytkowanie (biorąc pod uwagę rok produkcji, tak naprawdę będzie miał 4 lata)

oladia a patrzyleś w nazwie Romata ? bo za tą cene co chcesz kupić 5 tys to masz 2t w cieczy 717 ,

Ja myślę, że dziewczynie nie potrzeba super osiagów i dobrego przyspieszenia. Jeśli dostanie do rak źle wyregulowanego chińczyka w 2T palącego 6 litrów na setkę i jeszcze jej wcisną olej po 45 zł za litr, mówiąc, że tylko taki trzeba lać, bo na innym się zatrze (u mnie tak było) to może się zwyczajnie zniechęcić do wszystkich skuterów w ogóle.

Ja proponowałbm to Kymco w 4T. Na pewno będzie lepiej przygotowane przed sprzedażą. Jest lżejsze i poreczniejsze niż Matrix, a to również ma duże znaczenie. Zainwestowanie tysiaca złotych więcej w tym wypadku to dobra myśl. Po stylu pisania Oli i jej gramatyce wniosokuję, że jest osobą inteligentną i rozważną i sądzę, że dziewczyna bedzie szanować sprzęt więc tym bardziej celowałbm w Agility. Istotny jest też trochę mniejszy spadek wartości przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży.

kisiu to jest on xD

Dziękuję:-)

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowałam się na kymco, rzeczywiście osiągi są dla mnie na drugim planie. Pozostaje mi tylko znalezienie atrakcyjnej oferty, ale do wiosny zostało jeszcze trochę czasu. Pozdrawiam wszystkich, Ola

Powiem tak - zimą i jesienią są najlepsze promocje, a wiosną i latem największy wybór. Decyzja należy do Ciebie:-)