Keeway huricane wolno się rozpedza

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Jarek Warda
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

Witaj mam problem z moim skuterkiem,mianowicie skuter wolno się rozpedza i nie ma mocy i ciężko wkreca się na wysokie obroty lecz gdy postawie go na nóżkach ze tylnie kolo jest w powietrzu chodzi bez problemu od razu wkreca się na najwyższe obroty,wiem ze silnik jest nieorginalny jest wymieniony na minarelli,co to może być może ktoś z was miał podobnie

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 002Postów:

wielu miało podobnie. Sam sobie zdiagnozowałeś – nie ma mocy. A przyczyn tego stanu może być dużo – najczęściej to regulacja gaźnika albo zużycie (to pomiar kompresji prawdę ci powie)

Jarek Warda
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

a jakie powinien miec normalnie cisnienie na cylindrze? 50cc jutro pojade do mechanka sprawdzic

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 002Postów:

10-12 bar bardzo dobra
    7-9 raczej średni
    6 i niżej – to w zasadzie wymiana

Jarek Warda
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

ok jeszcze jedno pytanie wiem ze był wymienany silnik na minarelli i jakbym chciał wymieniac cylinder to jaki musze kupic. pisze na silniku jakis model czy cos? czy musiłbym zdjac stary i otwory pomierzyc itp i dopasowac nowy?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 002Postów:

do minarelli horizontal jeżeli to leżący cylinder lub minarelli vertical jeżeli to pionowy cylinder. Do chłodzonych powietrzem (zapewne)
    Do tego istotna jest średnica sworznia w tłoku. są 10 i 12mm
    a najlepiej zweryfikuj ten silnik (ma typ na bloku) bo skoro sprzedający twierdzi że wymienił silnik na minarelli to warto by sprawdzić ile tego minarelli w nim zostało. Ja jestem pełen niewiary w ludzi w takich wypadkach i mało kto jest skłonny zainwestować w keewaya odpowiednio dużą kase żeby kupić i wsadzić tam silnik minarelli w dobrym stanie. Prędzej kupił zajechane/zatarte minarelli, wyleczył chińskim cylindrem za 80zł i pogonił w ludzi.

Jarek Warda
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

raczej tak jest.a zadnego typu nie moge znalezc na silniku zadnych napisów nie ma.a minarelli jet bo loga sa na karterze pod pokrywa paska na pokrywie i na tej osłonie na cylinder tylko mam problem z zidentyfikowaniem jaki to silnik poniewaz niegdzie nic na nim nie pisze,a cylinder na pewno jest jakis chinski włozony bo watpie zeby jakies lepsze pomalowane na fioletowo były

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 002Postów:

Top Performance robiło fioletowe cylindy ale bez żeber (chłodzone cieczą) i byś miał wtedy po prawej stronie silnika dekiel pompy wody a nie wlot do wentylatora.
    To dość potężne cylindry – takie na okolice 13KM
    http://shop.mieloch.pl/cylinder-kit-top-performances-due-plus-70cc,pZ032551.bhtml

Jarek Warda
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

nie nie to napewno nie ten

Jarek Warda
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

jutro pojade te cisnienie sprawdzic i bedzie wszystko jasne

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button