Keeway Focus dławi się i pali jak smok

Witam!

Niedawno kupiłem Keewaya Focusa z 2006r, w pełni odblokowanego z wydechem Tecnigas, i zmienionym wariatorem. Skuter stopniowo coraz bardziej zaczynał się krztusić, ruszał tylko z manetką odkręconą do oporu i palił +/- 10 litrów na 100km. Wymieniłem filtr i świecę - bez zmian. W serwisie przez dwa dni bawili się w regulację silnika - stwierdzili, że poprzedni właściciel był jełopem, który tylko zmienił wydech na sportowy nie modyfikując nic innego. Wstawili nowe rolki wariatora (Awina - tyle napisano na fakturze) i nową dyszę główną. Skuter jeździł jak marzenie - pięknie przyspieszał, osiągał zawrotne prędkości (na prostej ok 100 km/h - daleko poza skalę na prędkościomierzu) przez 2 dni jazdy, w sumie może z 60 km. Następnego dnia (czyli dziś) znowu zaczyna się krztusić, jedzie coraz wolniej, rusza (i jedzie) tylko po odkręceniu manetki do oporu i na jakieś 20 km spalił połowę baku... Czy ktoś jest mnie w stanie oświecić co się dzieje z tym badziewiem? Błagam o pomoc - w ciągu 3 miesięcy władowałem już w ten skuter z 500 złotych, a przejechałem łącznie może 200km i jestem o krok od wrzucenia zapałki do baku...

Spróbuj wyregulować mieszankę paliwowo powietrzną ja miałem odkręconą śrubkę na full i tak samo palił jak smok :) Ogólnie regulacja gaźnika :D

Ale gaźnik był regulowany w serwisie - dwa dni się mechanik bawił, zapłaciłem za robociznę jak głupi za ojca! Po regulacji wróciłem skuterem do domu (5km), zaparkowałem w garażu i 10 dni nie ruszałem (siedziałem z córką chorą w domu), wczoraj pojechałem do pracy i z powrotem i na zakupy (+/- 30 km) i dzisiaj do sklepu i z powrotem. Wczoraj było wszystko ok, dzisiaj już jest syf - rusza z miejsca tylko na pełnym gazie, przez moment ledwo się toczy, potem wkręca się na obroty i dostaje kopa, ale i tak przyspiesza dziadowsko. Odjęcie gazu = krztuszenie się silnika, no i te spalanie... Jak to możliwe żeby się gaźnik rozregulował po 60 kilometrach na miłość boską???

na jakim stopniu jest iglica?

bladego pojęcia nie mam, nawet nie wiem jak to sprawdzić - to mój pierwszy jednoślad po 20 letniej przerwie...