Keeway flash... przyspieszenie i v-max.

Witam,
Mój keeway został kupiony w 2008r.(nowy)
Teraz ma 4.000 km przejechane. Chciałbym dodać jeszcze że jeżdżę nim co roku tylko latem( Lipiec-Sierpień ).
Od miesiąca mam następujący problem. Skuter po przejechaniu około 1km (jak się nagrzeje) traci moc. Jego v-max to 45km/h a powinna moim zdaniem być 55 - 60 km/h skoro jest odblokowany.
Drugim problemem jest przyspieszenie. Przy ruszaniu tnie się tak jakby i bardzo wolno się rozpędza. Potrzebuje dużo czasu żeby nawet dojść do 30km/h.
Trzecim problemem jest dziwny szelest, podejrzewam że pochodzi on z tłumika ( lub rury wydechowej, tam najbardziej słychać). Wtedy właśnie skuter nie wchodzi na obroty które powinien, traci moc.

Patrzyłem na kompresję cylindra, pasek wymieniony... niewiem czy te przyspieszenie nie jest zjeb***e przez świece.(mało prawdopodobne.)
Nie chcę kupować nowej rury bo jednak to są dość duże koszty.
Na gaźnik też patrzyłem, wszystko ok.

Przeczyść filtr powietrza i WYREGULUJ gaźnik a nie go obejrzyj

a wydech masz serie czy jakiś sportowy np.leovincent,technigas?

@rkos - wszystko było czyszczone... filter kupiłem nowy tydzień temu. Gaźnik został wyczyszczony wczoraj.
Ten szelest... wychodzi z rury.
Przy gazowaniu normalnie skuter przez 1-2 sec wchodzi na obroty po czym traci moc a zamiast normalnego "kosiarkowego" dzwięku z silnika-rury jest szelest..

@lisu7 wydech nigdy nie był wymieniany... ten z serii, oryginalny.

w wydechu chyba odpadła ścianka albo blokada lepiej jedź do mechanika i powie ci co jest grane :D to najrozsądniejszy wybór

a sprawdź jaki kolor ma dzwon jak fioletowy to będzie do wymiany

Byłem u mechanika... nic nie poprawił niestety. :)

a jaki kolor dzwonu?

napewno nie fioletowo-niebieski.. bardziej byl powiedzial brazowy.