kawasaki kxf450 2011 wtrysk ciężko pali na zimnym silniku

witam wszystkich mam problem z moją kawą polega on na tym że za cholerę nie chce ona odpalić na zimnym silniku.Silnik jest po generalnym remoncie nowe kartery nowa korba nowy tłok pompa paliwa też jest nowa dodam że na ciepłym nie ma żadnego problemu z odpaleniem motocykla. gdy uchylę lekko manetkę gazu na zimnym silniku i ssaniu wtedy nie ma problemu 2-4 kopnięcia motorek chodzi nie gaśnie trzyma obroty a i dodam jeszcze to że przy próbowaniu odpalenia go bez gazu strzela z wydechu

a spec co ci robił remont co na to?

Pomiar ciśnienia sprężania i próba olejowa wydaje mi się, że nasunie rozwiązanie problemu.

Mój spec twierdzi ze to pompa paliwa a również jest nowa gdzie nie chce mi się w to wierzyć ponieważ motocykl jak się rozgrzeje nie ma żadnych problemów z odpalaniem

a może po prostu czujnik temperatury ma walniety i stad problem ze wzbogaceniem mieszanki na zimnym silniku

to jest ten który wchodzi w cylinder ? Jest jakiś sposób abym mógł go sprawdzić ?

oczywiście że jest sposób. tak samo jak jest sposób na sprawdzenie pompy. trzeba to wymontować i “obmierzyć” parametry przyrządami albo wpiąć sie w kostki podczas pracy wtedy zmierzyć wartości prądu, oporu, ciśnienia…itd
tylko że trzeba to robić z instrukcją napraw w ręku bo tam są wartości prawidłowe podane.

Okej będę próbował