Kategoria AM a wada wzroku.

Witajcie. Mam pytanie szczególnie do posiadaczy kategorii AM…Mam 21 lat i niestety by pojeździć normalnie motorowerem, muszę zdać tę kategorię…I mam takie pytanie. Jestem osobą jednooczną a na drugim oku mam wadę -8, mimo tego, że mam soczewkę powiedziano mi, że do kategorii B minimalnie brakuję tej ostrości…dlatego chciałem kupić jakiegoś skutera i tutaj pytanie czy orientuje się ktoś jaka jest " dopuszczalna " wada wzroku na AM? Czy będzie z tym jakiś problem tak jak w przypadku B?

bedzie taki sam problem bo obowiązuje cie takie samo badanie lekarskie. i to nie jest kwestia jaką masz wade tylko jaki kwit wystawi ci lekarz

Ja mogę jeździć na dowód bo jestem starszy. Mam jeszcze gorzej bo też jestem jednooczny i mam -12. :confused: Ale od 15 lat jeżdżę bez problemów motorowerami - przede wszystkim zdaję sobie sprawę że nie widzę tak dobrze jak inni i staram się jeździć rozsądnie, bez szaleństw i przede wszystkim przewidywać - i to jest chyba klucz do sukcesu. Musisz trafić na normalnego lekarza, mi kiedyś podpisał na prawko B (może dlatego że był w OSK) i miałem zdawać, ale w końcu z przyczyn losowych zaliczyłem tylko kurs i 20 godzin jazdy, ale egzaminy odpuściłem. Tak więc szukaj lekarza w ośrodku i powodzenia. :blush: