Kategoria A mam szanse?

Witam!

Wiem, że zapewne w każdej szkole prawa jazdy jest inaczej ale może chociaż mi trochę przybliżycie czy mogę się załapać na egzamin w warunkach, które zaraz przedstawię.

Otóż chciałbym zdać prawo jazdy na kat. A ale mam chyba mały problem bo jeszcze się nie zapisałem (nie wiem czy już mogę), a 18 urodziny mam dokładnie 14 Grudnia. Więc kiedy najszybciej mogę się zapisać na kat. A i czy będę wtedy miał możliwość żeby zdać teorię jeszcze na starych przepisach, a jeśli nie zdążyłbym praktyki to zdać ją wtedy w nowym roku? Zależy mi na tym żeby teorię zdać jeszcze na starych przepisach bo te nowe mnie baaardzo zniechęcają.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Jak Cię szkoła zakwalifikuje to robisz normalnie kurs już teraz, dostajesz papiery i zapisujesz się na teorię. W dniu składania papierów musisz mieć odpowiedni wiek, a czas oczekiwania na teorię jest raczej krótki (do 2 tygodni w Warszawie), Jak zdasz za pierwszym razem to po problemie, gorzej jak nawalisz, bo poprawka już po nowemu.
Mało tego, ale z tego co się orientuję to potem już tylko A2, bo na A będziesz musiał mieć 24 latka.

Najlepiej zadzwoń do jakiejś szkoły i się dowiedz czy Cię przyjmą przed 18, raczej nie powinno być problemu. Egzamin możesz zdawać po ukończeniu 18 roku życia.