Kat. A lub A1 dla osoby niepełnosprawnej.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #52238
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Zacząłem się zastanawiać czy osoba niepełnosprawna może zdać w tym kraju prawo jazdy na motocykl.
    Jak wiadomo kat. B może zdać, samochody można przygotować dla takiej osoby, jeśli ktoś nie ma rąk to może prowadzić nogami a jeśli nie ma nóg to taki samochód ma pedały gdzieś gdzie taka osoba może je obsłużyć rękoma. Dla osób bardzo niskich (karłów) też przerabia się samochody żeby mogli jeździć.
    A jak to wygląda z motocyklami? Już nie mówię o wielkich dysfunkcjach takiej osoby. Ale co jak taka osoba może mieć problem żeby wsiąść na zwykły motocykl lub utrzymanie nóg na podnóżkach i zmiana biegów może stwarzać problemy. A na skuterze Sobie radzi bez problemu.
    Czy można całą naukę na kat.A i potem egzamin zrobić na skuterze? Lub Swoim sprzęcie jeśli taka osoba posiada go? Oczywiście skuter o pojemności większej niż 125cc żeby zaliczał się do motocykli a nie motorowerów 😉
    Jestem ciekaw jakie są wasze opinie na ten temat, a może już słyszeliście o takich przypadkach 🙂

    #52243
    klekocix
    Użytkownik
    • 54
    • 485Postów:

    Podejrzewam, że kiedy wejdzie kategoria AM będzie łatwiej osobie niepełnosprawnej ją zdobyć. Jeśli ktoś dobrze ocenia odległość a do tego ma sprawne 2 ręce i nogi to nie widzę przeciwwskazań do prowadzenia skutera.gorzej byłoby gdyby osoba nie posiadała jednej kończyny, prowadzenie jednośladu wymaga balansu ciałem a to mogłoby być za trudne dla takiej osoby…

    #52250
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    No tak. Akurat w co do AM to nie wiele wiem ale jeśli dobrze pamiętam to AM jest tylko do 50cc 😉

    A Ja mam taki problem że niestety z biegówek muszę zrezygnować bo Sobie nie poradzę z nimi (nawet z 50cc) ale skuterem radzę Sobie wyśmienicie który waży 160kg. Chodzi o samo przełożenie nogi nad motocyklem i pozycja nóg pod czas jazdy. I przez to nie poradzę Sobie z normalnym motocyklem biegowym, nawet specjalnie szukałem skutera bez tunelu w podłodze choć jeszcze z takim tunelem bym Sobie poradził jakoś pewnie, ale wolałem całkowicie z płaską podłogą.
    Czy jest szansa żebym Swoim skuterem (200cc) mogę przejść całą naukę jazdy a potem egzamin?

    #52251
    klekocix
    Użytkownik
    • 54
    • 485Postów:

    Czy jest szansa żebym Swoim skuterem (200cc) mogę przejść całą naukę jazdy a potem egzamin?

    Z tym pytaniem to niestety, Kolego, do WORDu…

    Ale w myśl polskiego prawa może i mógłbyś nim mieć jazdy i odbyć kurs, ale na miejsce spotkania czy egzaminu musiałbyś mieć przywożony skuter na lawecie lub też przyprowadzany przez znajomego z kat. A…

    #52253
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    No właśnie chyba najpierw pierwsze kroki to pójdę do instruktora u którego zdawałem kategorie B i się spytam jak to się ma 🙂

    A co do dowozu skutera na egzamin to nie ma problemu… Brat ma kat. A i kolega też więc któryś z nich na pewno by dojechał skuterem na egzamin.

    #52258
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7
    • 231Postów:

    Czy ja wiem czy tak mozna… na auto jak zrobisz prawko w automacie to mozesz jezdzic tylko automat, wiec jak tu zrobisz na skuterze to moze byc tak ze na biegowkach nie bedziesz mogl jedzic 😛

    #52259
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    I tak nie będę mógł ze względu na Swój stan zdrowia 😛

    #52260
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    mi sie wydaje, że można na swoim zdawać. Ale upewnij się w WORD:)

    #52262
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Najpierw zagadam ze Swoim instruktorem 🙂 on tam zna sporo osób w WORDzie (dobrze że nie w EXELu xD 😀 ) więc powinien wiedzieć co i jak 🙂

    #57579
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    A wiec:
    kurs ukonczylem na Swoim Kymco, ósemki wychodza bardzo ladnie, trzeba troche potrenowac ale da rade. Mi juz wychodza idealnie po 10 godzinach, miasto to wiadomo, ja jezdze od 3 lat na moto i samochodem wiec dla Mnie luzik miasto.
    Dzisiaj sie zapisalem na egzamin, mam 16 maja, wiec terminy nie sa takie dlugie.
    Oczywiscie egzamin tez zdaje na Swoim.
    Skuter moj ma miec tylko “L” z tylu naklejona, ktora kosztuje 5zl.
    Lekarz w dokumentach Mi tylko wpisal kod 44.08. czyli obnizone siedzisko zeby mozna bylo dotknac dwoma nogami do ziemi.

    #57580
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    O to elegancko 😉 Będziesz mógł już jeździć bez obaw 😉 Wcześniej gdy napisałeś temat to wątpiłem żeby w państwie polskim było to możliwe, a tu jednak, jeszcze ktoś myśli o innych 😉

    #57581
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    No 🙂 Dyrektor Wordu nigdy nie slyszal zeby ktos zdawal na Swoim moto bo samochod to norma 😛
    za kurs zaplacilem 1100zl z ksiazkami i lekarzem. jedynie paliwo bylo na moj koszt ale to juz pikus, przez caly kurs spalilem moze poltora baku wiec kolo 16 litrow.
    Obym zdal bo wzialem dwa egzaminy w jednym dniu 😛 wiec jak nie zdam teori to trace praktyke 😛 ale nie powinno byc tak tragicznie 😀

    #57594
    Nomad
    Użytkownik
    • 3
    • 98Postów:

    No to powodzenia życzę na egzaminach, oczywiście zdania za pierwszym razem ;P . Ja się zastanawiam, czy zrobić sobie prawo jazdy kat. A, bo trochę mnie już nuży jazda max 50km/h.

    #57595
    OstRy
    Użytkownik
    • 10
    • 465Postów:

    Nomad rób prawko :D:D

    ja teraz na prawku Yamahą Radian 600 jeżdżę … iii nie wieże ze tyle na 50 ccm wytrzymałem xDD

    #57601
    Whistler
    Użytkownik
    • 5
    • 271Postów:

    No to powodzenia Maniek 🙂

    Nomad, jak masz możliwość to rób, bo potem może nie będzie czasu albo kasy 😛 Na pewno jest większy komfort psychiczny jak się zawsze nadąża za autami (o raczeniu ich zapachem naszych własnych spalin od czasu do czasu, nie muszę chyba wspominać? ^^).

    #57622
    Nomad
    Użytkownik
    • 3
    • 98Postów:

    Whistler zapach moich spalin chyba poczuli tylko rowerzyści i może 2,3 kierowców puszek. Zawsze mnie wyprzedzają, obojętnie gdzie, jak tylko mają miejsce i zawsze się modlę, żeby mnie nie trącili. A jeżeli miałbym robić prawko to myślę, że w wakacje. A kasa już jest jak coś specjalnie odłożona :D.

    #57917
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Nomad rob i sie nie zastanawiaj. Przejscie z 50 tak jak Ja na 175cc to inna bajka 🙂 juz nie musze odkrecac manetki na full na starcie, a wyprzedzanie to pikus 🙂

    #59811
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Prawko zdane za pierwszym razem 🙂
    Teoria miałem jeden błąd 🙂 byłem załamany pod czas egzaminu 😛 bo miałem pytania nie z tej ziemi 😛 ale udało się 😛

    a praktyka wszystko miałem dobrze 🙂

    Więc teraz czekam na odbiór dokumentu tylko 🙂

    #59816
    Whistler
    Użytkownik
    • 5
    • 271Postów:

    No to gratulacje 🙂 Witamy kolejnego posiadacza biletu do prawdziwej radochy z jazdy ;]

    #59823
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Masz racje bo do tej prawdziwej radochy z jazdy brakowalo tylko tego biletu 😛 i dzieki 😀

    #59837
    Nomad
    Użytkownik
    • 3
    • 98Postów:

    No wielkie graty maniek za zdanie, za pierwszym razem. Gdzie zdawałeś i na czym?

    #59849
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    Bylem na odlewniczej 🙂 balem sie teori i placu 🙂
    Po wszystkich pytaniach z teori bylem pewny ze nie zdalem 😛 ale mialem tylko jeden blad i chyba wiem w czym…

    Ile moze jechac pojazdow w kolumnie motocyklowe?

    A na placyku zlapal Mnie stres dopuki nie podszedlem do Swojego moto 😛
    Egzaminator tez sie lekko zapomnial bo kazal Mi sprawdzic swiatlo Stop 😛 wiec sprawdzilem najpierw lewa a potem prawa klamke hamulca 😛 a on sie Mnie pyta czy napewno w tym miejscu mam tylni hamulec xD Po sekundzie sie skapnal ze to skuter i ze obydwa hamulce mam w rekach i sie zmieszal xD przez to zapomnial zadac Mi trzeciego pytania xD

    Sam placyk elegancko, osemka wydala Mi sie mniejsza niz na ktorej sie uczylem, ale to chyba przez to ze po bokach sa bandy takie i mialem takie dziwne wrazenie.
    Slalom to pryszcz, hamowanie w wyznaczonym miejscu tez luzik. Gorzej mialem z awaryjnym hamowaniem na placu poniewaz skuter szybciej sie rozpedza wiec przy wiekszej predkosci zaczalem hamowac, na dodatek padał deszcz i kostka ktora ulozony jest caly plac jest sliska, chyba nawet bardziej sliska od asfaltu.

    A miasto samo w Sobie to latwizna… Przyznam sie szczerze ze tylko raz zobaczylem znak z ograniczeniem predkosci 😛 tak to jechalem bardziej na wyczucie, na licznik patrzylem sie tylko na poczatku 5 minut, potem jechalem na sluch… Ogolnie nie stresowalem sie miastem, czasem zapominalem ze z tylu jedzie egzaminator.

    Jutro postaram sie napisac artykul bo czuje ze jest wiecej osob takich jak Ja. Odpuszczalem Sobie wieksze pojemnosci i prawko bo sadzilem ze nie mozna zdawac na Swoim moto.

    Zdawalem na Kymco NewDink 200i, czyli na Swoim 🙂

    #59854
    Whistler
    Użytkownik
    • 5
    • 271Postów:

    Maniek_smola… napisał:

    Ile moze jechac pojazdow w kolumnie motocyklowe?

    Dziesięć samochodów, motorowerów lub motocykli, w odległości nie mniejszej niż 500m dla pojazdów samochodowych i 200m dla kolumn pozostałych pojazdów. Ale szczerze mówiąc to chyba nie znam równie martwego i trudnego do wyegzekwowania przepisu, jak ten o kolumnach pojazdów 🙂

    Znaki mimo ogólnego chaosu jednak czasem się przydają 😉 Dobra historia z tym zakręconym egzaminatorem co nie połapał się, że skuterem zdajesz 😀 Cóż – rutyna:D

    #59971
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2
    • 559Postów:

    To dobrze zaznaczylem ze 10 😛

    Nie pamietam juz pytan wiec nie wiem gdzie popelnilem ten jeden blad 😛

    a co egzaminatora byl ogolnie naprawde w porzadku 🙂 bo nie musial Mi pozwalac przystapic do egzaminu i to z mojego w sumie bledu glupiego 😉

    o lancuch tez sie chcial spytac ale stwierdzil ze nie mam xD

    Nie no ogolnie bardzo pozytywnie bede wspominal egzamin, nawet jesli padalo 😉

    Najbardziej Mi sie spodobalo gdy wracalem juz, i mialem moze z 20 metrow do skretu do osrodka i nagle w ten pochmurny i deszczowy dzien, slonce wyjrzalo z pomiedzy chmur na pare sekund doslownie 😛
    Ogolnie nie wierze w jakies znaki czy nad przyrodzone moce xD ale to wygladalo jak jakis znak ze zdalem egzamin xD

    Whister a Twoj podpis to swieta prawda… Mi na tablecie nie ucieka ale za to na telefonie Mi ucieka i tak mam duzy ekran 4.3 cala…. przez to nie moge korzystac z skuterowo.com na telefonir, zenada…. Jesli zaznaczylem to nie powinno to wyskakiwac…

    #71341
    fotofotka
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    mógłbyś podać jakieś namiary na ten ośrodek szkolenia, w którym robiłeś ten kurs?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button