Kasacja skutera i jego wyrejestrowanie, proszę o pomoc

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #673983 Reply
  psotr
  Uczestnik
  • Postów: 2

  Witam,
  mam mały problem ze skuterem, mianowicie kupiłem go kilka lat temu (dodam, że nigdy go nie przerejestrowałem, w dowodzie rejestracyjnym wciąż widnieją dane poprzedniego właściciela), po czym później wyjechałem z kraju. Po powrocie zdecydowałem się go sprzedać – najpierw jednak chciałem go zarejestrować. W wydziale komunikacji poinformowano mnie, że umowa została źle zawarta – brak podpisu jednego ze współwłaścicieli i nie mogę go wyrejestrować (tak jakby prawnie nie należał do mnie). Próbowałem kontaktować się z właścicielem oraz współwłaścicielem ale niestety nigdy nie udało mi się do nich dotrzeć – nie mieszkają pod podanym adresem, numeru telefonu nie było jak zdobyć, a przez portale społecznościowe 0 odzewu. OC płacę cały czas. Zdecydowałem się więc na jego kasację – i tu pojawia się moje pytanie. Czy mogę zezłomować skuter z ww. „trudnościami” czy najpierw muszę go w jakiś cudowny sposób zarejestrować? Dodam, że skuter jest niesprawny, chcę się go tylko pozbyć żebym nie musiał płacić OC oraz żeby w przyszłości nie mieć problemów z niezarejestrowaniem go, nie zależy mi kompletnie na pieniądzach za pojazd. Jak wyglądałaby taka procedura? Dodam, iż jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o tematy motoryzacyjne. Pozdrawiam.

  #673999 Reply
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 050

  podpisz sie na umowie za brakującego współwłasciciela i z tym oraz kompletem kwitów jedź go zezłomować do stacji autokasacji co ma takie uprawniania

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #674000 Reply
  psotr
  Uczestnik
  • Postów: 2

  O możliwości podrobienia umowy zdaję sobie sprawę, niemniej jednak chcę to załatwić wszystko „legalnie”. Nie chcę żeby za kilka lat wyszło, że zezłomowałem coś do czego nie nabyłem nigdy praw.

  #674001 Reply
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 050

  bez formalnego przejęcia praw własności nie możesz nic zrobić z tym sprzetem – to tak jakbyś sobie napisał umowe na samochód który stoi na ulicy i pojechał go złomowac.

  wiec możesz szukac poprzednich włascicieli – np przez policje

  #674075 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 1

  dzieki za reklamke. wylatujesz

  ___________________________
  Wombat

  #723361 Reply
  etro
  Uczestnik
  • Postów: 1

  Temat stary, ale jestem ciekaw jak ta sprawa się zakończyła lub mogła zakończyć, mam podobną sytuację. Wiem że poprzedni wlaściciel zmarł.

  #723363 Reply
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 050

  wiec ma spadkobierców. odbyła sie lub odbędzie się sprawa spadkowa i ktoś prawa do tego sprzetu przejmie.
  taka osoba jest ci w stanie podpisac umowe

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Kasacja skutera i jego wyrejestrowanie, proszę o pomoc
Twoje informacje:
Back to top button