Kasacja skutera i jego wyrejestrowanie, proszę o pomoc

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #673983
    psotr
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Witam,
    mam mały problem ze skuterem, mianowicie kupiłem go kilka lat temu (dodam, że nigdy go nie przerejestrowałem, w dowodzie rejestracyjnym wciąż widnieją dane poprzedniego właściciela), po czym później wyjechałem z kraju. Po powrocie zdecydowałem się go sprzedać – najpierw jednak chciałem go zarejestrować. W wydziale komunikacji poinformowano mnie, że umowa została źle zawarta – brak podpisu jednego ze współwłaścicieli i nie mogę go wyrejestrować (tak jakby prawnie nie należał do mnie). Próbowałem kontaktować się z właścicielem oraz współwłaścicielem ale niestety nigdy nie udało mi się do nich dotrzeć – nie mieszkają pod podanym adresem, numeru telefonu nie było jak zdobyć, a przez portale społecznościowe 0 odzewu. OC płacę cały czas. Zdecydowałem się więc na jego kasację – i tu pojawia się moje pytanie. Czy mogę zezłomować skuter z ww. “trudnościami” czy najpierw muszę go w jakiś cudowny sposób zarejestrować? Dodam, że skuter jest niesprawny, chcę się go tylko pozbyć żebym nie musiał płacić OC oraz żeby w przyszłości nie mieć problemów z niezarejestrowaniem go, nie zależy mi kompletnie na pieniądzach za pojazd. Jak wyglądałaby taka procedura? Dodam, iż jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o tematy motoryzacyjne. Pozdrawiam.

    #673999
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    podpisz sie na umowie za brakującego współwłasciciela i z tym oraz kompletem kwitów jedź go zezłomować do stacji autokasacji co ma takie uprawniania

    #674000
    psotr
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    O możliwości podrobienia umowy zdaję sobie sprawę, niemniej jednak chcę to załatwić wszystko “legalnie”. Nie chcę żeby za kilka lat wyszło, że zezłomowałem coś do czego nie nabyłem nigdy praw.

    #674001
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    bez formalnego przejęcia praw własności nie możesz nic zrobić z tym sprzetem – to tak jakbyś sobie napisał umowe na samochód który stoi na ulicy i pojechał go złomowac.

    wiec możesz szukac poprzednich włascicieli – np przez policje

    #674075
    Anonim
    Nieaktywny
    • 0
    • 1Postów:

    dzieki za reklamke. wylatujesz

    ___________________________
    Wombat

    #723361
    etro
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    Temat stary, ale jestem ciekaw jak ta sprawa się zakończyła lub mogła zakończyć, mam podobną sytuację. Wiem że poprzedni wlaściciel zmarł.

    #723363
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    wiec ma spadkobierców. odbyła sie lub odbędzie się sprawa spadkowa i ktoś prawa do tego sprzetu przejmie.
    taka osoba jest ci w stanie podpisac umowe

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button