Karta Motorowerowa-egzamin

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Karta Motorowerowa-egzamin

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe matol1798 matol1798 7 lata temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Cześć. Nie jestem kolejnym z tych co peniają że nie będą mogli wymienić karty moto na AM. Chciałem was zapytać o parę rzeczy związanych w egzaminem na kartę motorowerową:

Jak duża jest ósemka na której zdaje się praktykę?
    Czy trudno zdać teorię?
    Znacie jakieś fajne strony z testami teoretycznymi?

Zdaję na kartę we wtorek w Wordzie ( udało mi się załapać się na chyba ostatni termin). Trochę się stresuję że czymś mnie zaskoczą. Aha i jeszcze jedno pytanie. Zdałem w 4 klasie na kartę rowerową i mam na tej karcie pieczątkę pod rowerami i jest miejsce na pieczątkę na motorowery. Czy będę musiał wyrabiać nową kartę czy podbiją mi tylko pieczątkę? Czy mają prawo podbić mi to w Wordzie czy może to zrobić jedynie dyrektor szkoły? Muszę na tej karcie zmienić adres gdyż się przeprowadziłem i chodzę do gimnazjum ( a kartę robiłem w podstawówce) …

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Musisz posiadać „arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową”. Muszą ci podpisać rodzice w specjalnej rubryce, że się zgadzają, oraz wychowawca szkolny. Potem idziesz z tą kartką i zaliczasz. Po każdym zaliczeniu dostajesz podpis. Jak zdasz teorie to przystąpisz do praktyki, a potem do obsługi technicznej. Na końcu zostanie ci „pomoc przedlekarska” – udajesz się z tym papierem do pielęgniarki szkolnej i mówisz jaka jest sprawa. Ona cię „przećwiczy” – mi mówiła co mam robić w razie wypadku itd. Potem jak już będziesz miał wszystkie pieczątki to niesiesz zdjęcie oraz kartkę ze WSZYSTKIMI pieczątkami do dyrektorki szkoły, która wyda ci nową kartę z pieczątką tylko na „motorowery”.
    Nie mogą postawić ci pieczątki na karcie rowerowej, bo to by świadczyło, że zdałeś kartę MOTOrowerową w podstawówce.
    Standardowe pytania:
    „Czy mogę jeździć na arkuszu zaliczeń, bo mój wychowawca ma urlop, i tylko jego podpisu nie mam” – Nie, nie możesz, aby poruszać się motorowerem musisz mieć kartę motorowerową, lub ukończone lat 18.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    matol1798
    Użytkownik

No u mnie raczej a właściwie na pewno tak nie jest. Jak wiemy w Wordach jest komuna ale stronę internetową mają. Jest tam napisane że dostanę zaświadczenie o zdaniu egzaminu i idę do dyrektora po kartę. Mam egzamin umówiony opłacony i nie było mowy o żadnym arkuszu.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

no to coś kiepsko widze twój „egzamin” gdyż to co napisałem ma prawo obowiązywać w każdej szkole.
    Nawet w Warszawskim WRD o tym pisze
    http://wrd.policja.waw.pl/palm/wrd/963/30956/EGZAMIN_NA_KARTE_ROWEROWAMOTOROWEROWA.html

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Aby posiadać karte moto musisz mieć wszystkie pieczątki w arkuszu „MEN – VI/28” – który jest ogólnokrajowy

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    matol1798
    Użytkownik

A tu masz stronkę WORD w Bydgoszczy

http://www.word.bydgoszcz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=1

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jak by tak nie było, to po co by robili OGÓLNOKRAJOWY DOKUMENT „MEN – VI/28” ?
    Ja nie wiem co oni kombinują w bydgoszczy. Rób jak uważasz. Ja bym na twoim miejscu zadzwonił do nich i się zapytał „Czy trzeba mieć dokument MEN VI/28 ?
    Druga sprawa jest taka, że na karta motorowerowa to nie jest tylko egzamin praktyczny, i teoretyczny, ale również opinia i zgoda wychowawcy, oraz przeszkolenie np. do reanimacji, i dlatego musi być jeszcze „pomoc przedlekarska” zaliczona.

matol1798
    Użytkownik

Cześć. Zdałem na kartę i chcę napisać jak wygląda to w Bydgoszczy. U nas zdajesz teorię potem egzaminator zabiera cię na praktykę ( chyba że nie zdasz teorii) i jak zdasz to potem dostajesz pocztą do domu zaświadczenie że zdałeś na kartę motorowerową . Potem idziesz z tym do szkoły i wydają ci kartę. Nie ma u nas tego dokumentu MEN – VI/28.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie