Karta Motorowerowa -Egzamin praktyczny.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Witam. W najbliższym tygodniu, będę zdawał egzamin na kartę motorowerową. Egzamin z wiedzy teoretycznej już zaliczyłem. Pozostał mi tylko wyłaśnie egzamin praktyczny, i tutaj mam do was pytanie…
    Czy trudno zdać taki egzamin ? Czy mozna popełnić np. jeden błąd, gdy raz nie włączy się kierunkowskazu ? Dodam, że egzamin zdajemy w miasteczku drogowym.

lop16
    Użytkownik
    • 44
    • 372Postów:

U mnie w szkole to pozwalał jeździć aż do skutku. Ale w SZKOLE.

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Ja też zdaję w szkole.

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

Ja to parę lat temu robiłem na komendzie.Gościu z drogówki mi zadał kilka banalnych pytań i na tym test teoretyczny się zakończył.A na drugi dzień kazał przyjechać na praktyczny.Zakończyło się na przejechaniu „ósemki” dwa razy oczywiście bez podpierania.5 minut i miałem świstek 😆 🙄

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

To fajnie miałeś:), bo my musimy w Miasteczku ruchu drogowego…

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Ja w czwartek zdawałem :mrgreen: Banał, zrobienie ósemki, slalom jakiś skręt z kierunkowskazem, dla kogoś kto już jeździł to tylko formalność :mrgreen:

Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Ja zdawałem na policji w Wieliczce.Policjant kazał zrobic ósemke.Ja ze stresu lekko podparlem sie.Ale dał mi jeszcze jedną szansę. 😀 A tak to spoko.Przed egzaminem poćwicz sobie slalom i ósemke to na 100% zdasz.

GlaserPL
    Użytkownik
    • 7
    • 61Postów:

Ja zdawałem u mnie w szkole.
    „Egzaminatorem” był nauczyciel Techniki.
    Wogóle jak zaliczałem praktyczny, to pierwszy raz na skuterze jechałem ; > Musiałem jechać chwilę prosto, skręcić w lewo, zrobić ósemkę i przejechać slalom między 5 pachołkami. Ot cały test. Jeśli jeździłeś wcześniej skuterem zdasz bez problemu !

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

No u nas na praktycznym będzie policjant… Wiem tyle że w tym roku nie będziemy robić ósemek tylko jazda w tzw. Miasteczku Ruchu Drogowego. Kurcze, mam nadzieje że zdam.. 🙂

dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

Tak jak egzamin na kartę motorowerową wyglądał mój egzamin na prawo jazdy kat. A. Czyli ósemka w obie strony z sygnalizowaniem zmiany kierunku jazdy ręką. :mrgreen: to był rok 1985.

GlaserPL
    Użytkownik
    • 7
    • 61Postów:

U mnie to wogóle była masakra ; ]
    Pierwszy raz na skuterze, dodałem za dużo gazu (nigdy nie miałem manetki w ręku ; >), no i prawie była by gleba, ale jakoś ogarnełem.
    Egzaminator sie ze mnie śmiał ; >

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas egzaminu należy włączyć światła ?

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

W razie czego możesz włączyć chyba nikt cie nie opierdzieli 😆 A w tych nowszych sie palą cały czas …

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

A mozna popełnić jeden błąd np. nie włączyć w jednym miejscu kierunkowskazu ?

GlaserPL
    Użytkownik
    • 7
    • 61Postów:

Wszystko zależy od egzaminatora. U jednego może być tak, że np raz podeprze się na ósemce, i raz nie włączy kierunskowskazu i już nie zda, a u drugiego może być tak, że będzie mógł drugi raz powtórzyć.

Swoją drogą, tydzień temu napisałeś temat. Do tej pory nie miałeś praktyki ? Koniec roku lada dzień.
    Ja czekam już na karte. Mam nadzieję że do środy będzie ; /

KyMcO
    Użytkownik
    • 7
    • 82Postów:

To ty jeszcze nie zdawałeś ??

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

No praktyka miała byc w ubiegłym tygodniu, jednak przełożono na poniedziałek, czyli jutro :/

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

U nas w szkole też jutro zdają egzamin praktyczny od 10 rano podajże.

wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

Ja zdałem kartę ok. miesiąc temu, a dostałem ją dopiero w tym tygodniu. Egzamin teoretyczny napisałem na 26pkt na 28 (najlepiej z grupy) 😆
    Na praktycznym trzeba było przejechać slalom, ósemkę zatrzymać się przed pasami i zaparkować tak aby nie zrzucić kołem belki. To wszystko.

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

jak ja robiłem kartę (z 7 lat temu) to była tylko ósemka i hamowanie awaryjne. Motorynką ładnie się szło 😀 Na ósemce trzeba było łapami machać. Egzaminowała policja (pamiętam, że fajna policjantka była) 😀

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Kurde, mnie stres zżera przed jutrzejszym dniem. Jutro karta …

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Nie stresuj się. Też się stresowałem a jak przyszło mi jechać to na spokojnie przejechałem i zdałem.

Ebu
    Użytkownik
    • 2
    • 25Postów:

Ja jak zdawałem to w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Egzamin teoretyczny – 0 błędów. Praktyczny też. Było duże miasteczko. Najpierw trzeba było dojechać do ronda, na rondzie w 3 zjazd zjechać, zatrzymać się na światłach z zakrętem, później kolejne światła na skrzyżowaniu i skręcić w lewo musiałem, następnie skrzyżowanie bez świateł przed którym trzeba się zatrzymać i na końcu 2 razy ósemke bez podpórki. Po ósemce trzeba było prostą ulicą wrócić do punktu, w którym się zaczęło.

Dużo osób nie zdało, lecz dla mnie to był dobry test umiejętności. Według mnie każdy powinien zdawać w takich miasteczkach bo przy zdawaniu w szkołach to zwykle dają każdemu te karty, a potem 13-sto latki nieumiejące dobrze jeździć powodują zagrożenie na drodze. Ostatnio miałem sytuacje, że 13 latek chciał się popisać na skuterze, ruszył ze świateł i mu podniosło przednie koło… zaliczył glebę, lecz najgorsze, że jakiś stary dziadek autem prawie w niego wjechał.

Zdałem za 1 razem.

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

Witam. Właśnie wróciłem ze szkoły gdzie dzisiaj zdawaliśmy teoretyczną częśc egzaminu na kartę motorowerowa. Po wielu stresach i zmartwień czy aby napewnoi zdam… NARESZCIE ZDAŁEM KARTE 🙂 Musieliśmy tylko przejechać się po specjalnie przygotowanym Miasteczku Ruchu Drogowego i zostalismy przepytani z znajomości znaków drogowych 😉 Pozdrawiam 😀

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

I trzeba było się stresować ?

FranceCola
    Użytkownik
    • 17
    • 92Postów:

No faktycznie, nie trzeba było się niczym stresować 🙂

fantazyjnykebab
    Użytkownik
    • 1
    • 19Postów:

Może zadam głupie pytanie ale zdawaliście na swoim skuterze? Bo ja jeszcze nie kupiłem sobie, czekam na okazję 🙂 Czy można skorzystać z pojazdu dostępnym w ośrodku?

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Ja zdawałem na jakimś kompletnie zajechanym sprzęcie gdzie ledwo co kierownica się kręciła więc ciężko było nim utrzymać równowagę ale jakoś poszło i zdałem za 1 razem.

Anonim
    Nieaktywny
    • 11
    • 61Postów:

Co za banda idiotów. Po co odświeżacie temat który był poruszany rok temu? Lepiej już nowy temat założyć a nie spamować w temacie z przed roku

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

lakmar45 napisał:

Co za banda idiotów. Po co odświeżacie temat który był poruszany rok temu? Lepiej już nowy temat założyć a nie spamować w temacie z przed roku

Dzięki za miłe słowa. Osobiście nie widzę problemu w tym że temat jest odkopany skoro jest na ten sam temat. Według mnie lepiej wypowiadać się w temacie sprzed roku niż zakładać 10 innych takich samych tematów gdzie wszyscy pytają się o to samo.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button