Karta motorowerowa. Błagam o pomoc...

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #60362 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

Witam, pisałem dzisiaj egzamin na kartę motorowerową, uczyłem się kilka dni wiele godzin, robiłem testy itd a dzisiaj jestem kompletnie załamany… Zabrakło mi zaledwie 2 pkt do zdania ;// Kupiłem już sobie skuter i nie wiem jak to dalej będzie 🙁 Jutro mam poprawkę z tego samego testu i za wszelką cenę muszę go zdać 😐 Mam prośbą do wszystkich którzy znają odpowiedzi do testu na kartę motorowerową z tego roku 🙂 Na egzaminie koniecznie musi pisać rok 2012 a zadanie 1 musi brzmieć mniej więcej tak:

Które z podanych zachowań pieszych nie łamią zasad ruchu drogowego:
    a) w dobrą widoczność na drodze 3 osoby idą obok siebie po poboczu
    b) zawsze piesi muszą iść jeden za drugim
    c) w słabą widoczność na drodze 2 osoby idą obok siebie po jezdni

Z całego serca dziękuję każdemu kto w jakimkolwiek stopniu mi pomoże w tej sytuacji 🙂 Jeśli będzie trzeba mogę odwdzięczyć się jakoś za przysługę, bo dla mnie liczy się tylko jedno – mieć kartę motorowerową :>

#60364 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

No chyba cię coś gnie? Człowieku! Mamy pomagać, aby niedoświadczony lamus jeździł po ulicach nie znając przepisów – z tego wynika, że nie umiałeś zdać banalnego testu. Jak byś znał przepisy, to byś zdał. Dopuszczalne są aż 3 błędy, a ty ile miałeś błędów? 5? Na test, który liczy 20 pytań. A potem wszyscy mają taką zszarganą opinie przez innych drogowców, właśnie przez takich jak ty, wyobrażają sobie wszyscy potem właśnie takie dziecko na skuterze jak ty. Pewnie masz 13 lat, a mama kupiła skuter na komunie?

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#60365 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

Weź człowieku ogarnij się ok? Kim Ty jesteś, że mnie oceniasz? Znasz mnie? Mam 16 lat i skuter kupiłem za swoje pieniądze z drobną pomocą mamy. Umiem jeździć, uczyłem się ale test z tego roku był bardzo zagmatwany, np. w pytaniu było wymień powód najczęstszych powodów niedrożnych dróg oddechowych wiec szukam jednego najczęstszego powodu, a potem się okazuje, że trzeba było zaznaczyć wszystkie odpowiedzi (powody). Wtf? To już nie podchodzi pod podchwytliwe pytanie tylko pod błędnie sformułowane pytanie i wprowadzanie w błąd osoby zdającej. Jestem ciekaw jak Ty byś go napisał i jak sam jeździsz!

#60366 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

No to było tak od razu pisać ;). Ja zdałem. Miałem 2 błędy, i umiem jeździć, oraz ogarniać te zasady ruchu drogowego.

#60368 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Wiesz, mam takie nastawienie bo wczoraj jakiś jebulec mały (chyba 11 lat miał) jechał peugeotem, i tam gdzie ja miałem pierwszeństwo on się wpierdolił, i centymetr brakowało, abym w jego wjechał moim torosem f16. Mały zjebany zgred, i pamiętam jeszcze jego mały krzywy ryj. To taki lamus jak z tego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=GxiZBuXogyw

#60374 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Nikt Ci tutaj nie pomoże, nie zdałeś czegoś tak banalnego jak test tzn, że musisz się jeszcze poduczyć przepisów. Jak czegoś konkretnego nie wiesz to zapytaj lub poszukaj w internecie google nie boli.

#60376 Reply
    Bonzo
    Uczestnik
    • 3

Jeżeli nie rozumiesz tego zadania oraz nie potrafisz znaleźć na nie odpowiedzi – nie zasługujesz na kartę.

Odpowiedział bym Ci ale to nie jest dobre rozwiązanie, gdyż dalej nie będziesz wiedział dlaczego to ta odpowiedź a nie inna. Trafisz na test ver 2 z inaczej sformułowanym pytaniem i znów kupa.

Tu nawet nie jest potrzebna znajomość przepisów wystarczy pomyśleć, wyobrazić sobie tą sytuację i wyciągając wnioski.

A tak na marginesie to jak się uczyłeś te kilka dni? Widocznie nie rozumiesz słowa pisanego.
    Otwórz jeszcze raz sobie Kodeks drogowy i przeczytaj
    Rozdział 2; Art. 11; pkt. 3

#60378 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

Lucek – test nie był banalny, nie wiem skąd wyciągnąłeś takie wnioski skoro co roku są inne. Podam może statystykę z mojego gimnazjum, do egzaminu pisemnego przystąpiło 36 uczniów z czego tylko 4 zdało. Ci, którzy zdali mieli wszyscy 20 pkt na 25 możliwych. Były też dwie osoby, które miały 19 pkt i ja miałem 18 pkt, a później to już różnie, niektórzy mieli nawet 7-5 pkt…

Bonzo – wiem jakie jest rozwiązanie tego zadania (B) ale podałem je aby ktoś podał mi odpowiedzi do odpowiedniego testu ale skoro nikt nie che mi pomóc to ok. Tylko najgorsze jest to, że nie wiem co miałem źle, a co dobrze ;/

#60379 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

Pytanie z pierwszego postu jest banalnie proste… Nie trzeba znać przepisów żeby na nie odpowiedzieć… wystarczy że wyobrazisz Sobie sytuację gdy dwie lub trzy osoby idą obok Siebie ulicą, pomyśl Sobie ile miejsca na jednym pasie zajmą i zastanów się czy było by to bezpiecznie czy też nie?

A co do gotowych odpowiedzi na pytania… ech… to było żenujące… i tu jest pytanie czy naprawdę powinieneś jeździć po drogach publicznych… narażając Siebie i innych użytkowników drogi na niebezpieczeństwo…
    Powiedzenie „potrafię jeździć” to nie wszystko 😉 Bo Mój siostrzeniec 9 letni też potrafi jeździć na rowerze ale to nie znaczy że bym go puścił na ulicę żeby sam jechał po ruchliwej drodze…

A pro po 🙂 z ciekawości 🙂 zna ktoś jaką stronę w necie gdzie są pytania które są na kartę motorowerową?

#60381 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

Wpisz sobie w google testy na kartę motorowerową, jest tego pełno. Dwa albo trzy z neta były nawet na tym teście 🙂

#60382 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Wnioskuje po tym, że na kategorie B testy są formalnością i to, że mamy do czynienia z 13-letnimi dziećmi nie może być powodem do spuszczania z tonu. Na Twoim miejscu uczyłbym się właśnie na testach kat. A albo B, bo przepisy są przecież takie same. A to, że są co roku nowe pytania to chyba oczywiste, w przeciwnym razie każdy głupi,a sprytny by zdawał.

#60388 Reply
    Bonzo
    Uczestnik
    • 3

Testy na kartę – http://bit.ly/J8Pbkc

🙂

#60391 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

@Bonzo

To Ci się udało hehe 🙂

#60395 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Lorenzo, równie dobrze mogłeś napisać: „Hej, Kto mi sprzeda podrobioną kartę motorowerową? Zapłaci mi tatuś 30 zł, bo niestety miałem 0 pkt z egzaminu, i nie znam zasad ruchu drogowego”

#60398 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

@izdebski12

w innym temacie nie umiałeś świateł nazwać i pytałeś się czy na postojówkach można jeździć, więc wyhamuj trochę.

#60402 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

Izdebski – nie mam taty.

Mógłbym prosić chociaż o małą pomoc? Chodzi o to, czy dobrze rozumiem znak zakazu wyprzedzania (B-25). Zakaz ten nie dotyczy rowerów więc rower może wyprzedzać rower, a także rower może wyprzedzać ciągnik?

#60404 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

lucek71 napisał:

@izdebski12
    w innym temacie nie umiałeś świateł nazwać i pytałeś się czy na postojówkach można jeździć, więc wyhamuj trochę.

Masz racje, rozpędziłem się za bardzo

#60408 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Lorenzo napisał:

Izdebski – nie mam taty.
    Mógłbym prosić chociaż o małą pomoc? Chodzi o to, czy dobrze rozumiem znak zakazu wyprzedzania (B-25). Zakaz ten nie dotyczy rowerów więc rower może wyprzedzać rower, a także rower może wyprzedzać ciągnik?

Rower nie jest pojazdem silnikowym więc ten zakaz go nie dotyczy jak sam napisałeś, więc tak może.

#60411 Reply
    Majker
    Użytkownik
    • 1

Maniek_smola… napisał:

A pro po 🙂 z ciekawości 🙂 zna ktoś jaką stronę w necie gdzie są pytania które są na kartę motorowerową?

http://www.sarbo.pl/testy/index.php

#60494 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

Lorenzo powodzenia jutro 🙂 ale i tak poucz się jeszcze przepisów nawet jeśli zdasz kartę 🙂 wyjdzie Ci to na zdrowie i innym użytkownikom 🙂

#60535 Reply
    dychul
    Uczestnik
    • 8

Szanowne grono. Co do testów na wszystkie pozwolenia do kierowania pojazdami jest jedna zasada. Tego trzeba po prostu wykuć się na pamięć. Nie ma co człowieka dołować, że nie zna przepisów. Następna sprawa każdy i nawet zawodowy kierowca popełnia szkolne błędy. Co do testów niektóre pytania były bzdurne, a odpowiedzi wydawały się nie logiczne. Do każdego egzaminu na prawo jazdy uczyłem się tak właśnie i zawsze teorie zdawałem za pierwszym razem. Tych egzaminów trochę było gdyż prawo jazdy posiadam na kat: A, B, C, D, B+E, C+E, D+E. Dodatkowo musiałem zdać egzamin taki sam jak egzamin na prawo jazdy kat D tylko że w języku angielskim. Tu także testów nauczyłem się na pamięć.

#60539 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

dychul można się wykuć na pamięć, ale potem to trzeba przełożyć na praktykę i znać przepisy.
    A nie ktoś wykuje się na pamięć testów, wyjedzie na drogę i będzie myślał co to za znak lub kto na tym skrzyżowaniu ma pierwszeństwo:)

Sam mam kategorie B od 4 lat i ostatnio zdawałem na A i „nauczenie” się przepisów chwilę Mi zajęło, i przyznam się że jak zacząłem robić testy na A to strzelałem po 6 błędów… a sam wiesz że pytań typowo motocyklowych na egzaminie jest mało… bo reszta pytań to wszystko jedno czy na skrzyżowaniu stoi motocykl czy samochód. A jednak musiałem poćwiczyć trochę przy komputerze.

Ja tam chłopakowi życzę jak najlepiej i niech zda jutro 🙂 tylko niech po prostu zna przepisy 🙂 Ale każdy ma Swoje początki 🙂 Podstawa to się nie zabić i nie zabić kogoś innego 🙂

Dychul i gratulację abecadła w prawku 😀 bo z tego co widzę to masz wszystko 😀
    Edit.1
    Tylko nie wiem co to na prawku jest „T” ale się dowiem 😛
    Edit.2
    aaa ciągnik rolniczy z przyczepą 😛

#60599 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

Ehh jutro będę pisał bo dzisiaj pana nie było ale może to i lepiej. Przypomniało mi się kilka pytań z testu i jeśli ktoś miałby chęć pomóc to bardzo proszę:)

Zakaz wyprzedzania obowiązuje:
    a) na drodze jednokierunkowej gdy dojeżdżamy do wzniesienia
    b) pojazdu uprzywilejowanego na drodze poza obszarem zabudowanym
    c) na drodze dwukierunkowej gdy dojeżdżamy do wzniesienia
    Mój typ: AC ponieważ zakaz wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego obowiązuje tylko na terenie zabudowanym

Które zdanie jest prawdziwe:
    a) na terenie zabudowanym można przechodzić tylko po pasach
    b) jeśli odległość od pasów przekracza 50 m można przechodzić jeśli nie jest to zagrożeniem dla ruchu
    c) jeśli odległość od pasów przekracza 100 m można przechodzić po drodze dwukierunkowej
    Mój typ: AC ale mam wątpliwości

Zapinanie pasów obowiązuje:
    a) kobiet w widocznej ciąży
    b) nauczyciela jazdy podczas szkolenia
    c) policjanta z wydziału ruchu drogowego
    Mój typ: C choć wyczytałem w ustawie o ruchu drogowym że także policjanci są z tego zwolnieni

Jak dowiem się że poszkodowany oddycha?
    a) usłyszę wdychanie i wydychanie powietrza
    b) poczuję na policzku wydychane powietrze
    c) zaobserwuję ruch klatki piersiowej
    Mój typ: Najbardziej pasuje mi C, później B i na końcu A ale nie wiem czy będzie ABC czy tylko C …

Najczęstszy powód niedrożnych dróg oddechowych u ofiar wypadku:
    a) zacisk szczęki
    b) dławienie się krwią, śluzem, wymiocinami
    c) dławienie się jeżykiem
    Mój typ: Też raczej wszystko mi pasuje ale w pytaniu jest liczba pojedyńcza więc nie wiem czy to jest taka zmyłka czy naprawę trzeba wybrać tylko jedną więc obstawiam C

Znak zakazu skrętu w lewo:
    a) umożliwia zawrócenie na najbliższym skrzyżowaniu gdy nie utrudni się ruchu drogowego
    b)zakazuje skrętu w lewo
    c)zakazuje zawrócenia przed skrzyżowaniem
    Mój typ: B

Taki znak: http://www.patrykpluciennik.pl/wp-content/uploads/IMG_0541.jpg
    a) informuje o ruchu pieszych i rowerów całą ścieżką/chodnikiem
    b) informuje o pasie ruchu dla pieszych i pasie ruchu dla rowerów
    c) rowerzyści mają pierwszeństwo

Mój typ: AC gdyż ten obrazek który jest na dole znaku ma pierwszeństwo, prawda? Czy odwrotnie?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, a tych którzy nie chcą pomóc proszę o nie offtopowanie, nie proszę o gotowe odpowiedzi ale chce się jedynie upewnić czy na pewno dobrze to zrobiłem. Pozdrawiam 🙂

#60602 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

AC, A, C, ABC, BC, BC, ten znak dokładnie mówi, że chodnik jest jednocześnie ścieżką rowerową. Więc mogą po nim się poruszać zarówno piesi jak i rowerzyści. Tam będzie A.

#60615 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

Madi a czy zakaz skretu w lewo nie obowiazuje tylko na najblizszym skrzyzowaniu?
    moge sie mylic oczywiscie 😉

#60618 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

chyba masz racje

#60620 Reply
    rumian_97
    Użytkownik
    • 5

Ja np. przed zdaniem na kartę uczyłem się z książki, która jest na prawo jazdy kat. B (po mamie miałem) no i chyba dzięki temu zdałem… policjant pytał o znaki i skrzyżowania 😉 Osobiście dla mnie było lepiej, że na egzaminie najpierw pytał policjant, potem instruktorzy jazdy sprawdzali umiejętności, a następnie panowie z PCK pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy, no i trzeba było to powtórzyć. Tak zdałem za 1. razem. Życzę Tobie Lorenzo powodzenia 🙂

#60621 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

Madi chyba tak jest jak pisze bo przecież na przykład 20 metrów przed skrzyżowaniem można zawrócić na przykład z użyciem infastruktury czy jeśli się zmieścimy to bez użycia. Chyba że będzie linia ciągła czy coś 😛 to nie można 🙂

#60636 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9

http://www.patrykpluciennik.pl/wp-content/uploads/IMG_0541.jpg
    Czyli ten znak nie uwzględnia tego kto ma pierwszeństwo? Bo na teście był taki sam tylko rower był u góry, a pieszy na dole to już nie wiem ;/

http://imageshack.us/photo/my-images/827/skrzyzo.jpg/
    To było pierwsze i chyba najłatwiejsze skrzyżowanie i zrobiłem je źle, a inne miałem dobrze -,- Według mnie kolejność na obu to 123 z zasady prawej strony lecz nie dostałem za to punktu…

#60660 Reply
    Rudy102
    Użytkownik
    • 0

Nie zachowałeś zasady prawej strony. Na pierwszym obrazku pojazd nr.1 skręca w lewo. Jeśli skręci to będzie miał z prawej strony pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Kolejność to 3,1,2 Według mnie. Na drugim tak samo. Ja zdaję w czwartek. Trochę się boje. :F

A ten znak pokazuje równouprawnienie pieszych i rowerzystów.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Karta motorowerowa. Błagam o pomoc...
Twoje informacje:

Back to top button